Domácí se už ve třetí minutě hry ujali vedení. DAVID MALÍK dorazil do děčínské klece odražený puk a poslal svůj tým do jednobrankového náskoku - 1:0. Jenže ve dvanácté minutě bylo vyrovnáno. ROMAN NAVARRA doklepl za Ašenbrennerova záda střelu Lukáše Ziky a začínalo se znovu od začátku - 1:1. A během chvilky Děčín vedle. Ve třinácté minutě se před domácí branku natlačil ZDENĚK PETRÁŠ a skušeně překonal brankáře Trutnova - 1:2. V samotném závěru první třetiny byli domácí blízko vyrovnání, Tomáš Půlpán ale trefil břevno Dlouhého svatyně. Poprvé do kabin se tak šlo lépe Medvědům, kteří veli o jednu branku.
 
Na začátku druhého dějství tvrdě pálil Kubinčák, ale Dlouhý byl na místě. Vyznamenal se ale také brankář Ašenbrenner, jenž lapil střelu Volrába. Následně pak se do šance dostal znovu Tomáš Půlpán, kotouč ovšem poslal mimo tři tyče. Domácí tlačili před hostující brankou, vytvořili si spousty šancí, které ale zatím k vyrovnání nevedly. Brankář Medvědů Dlouhý v závěru druhé třetiny předvedl další přesné zákroky a držel těsné vedení jeho celku. Daniel Volráb se ještě v úplném závěru prostřední části hry dostal ke střele, puk ale doputoval jen do lapačky připraveného brankáře Trutnova. A protože se ve druhé třetině skóre neměnilo, i podruhé do kabin šli Děčínští s vedením v zádech.
 
Medvědi ale vedení neudrželi. V šestačtyřicáté minutě DAVID VOŽENÍLEK z otočky vymetl šibenici v děčínské brance a začínalo se znovu od začátku - 2:2. V polovině třetího dějství měla domácí první formace dvě velké šance, po nich ale vedení na svou stranu Trutnov nestrhl. Ve třiapadesáté minutě ubránili Medvědi oslabení a stále byl stav nerozhodný. O minutu později měl Zdeněk Petráš na holi vedoucí branku. V obrovské šanci před Ašenbrennerem ale neuspěl. Ani jeden tým nechtěl nastavenou hrací dobu a i v pokročilém čase poslední části hry se střídaly šance na obou stranách. Oba brankáři ale své týmy drželi. V poslední minutě se sám před Ašenbrennerem ocitl Michal Oliverius, ale jeho velkou šanci prvně jmenovaný bravurně zlikvidoval. Vítěze základní část neurčila a na řadu tak přišlo prodloužení. Ani to ale nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se trefil pouze TOMÁŠ ZAHRADNÍK a rozhodl tak o výhře Trutnova a zároveň srovnání série na 1:1. 

Třetí utkání se hraje ve středu od 18 hodin v Děčíně.

HC BAK Trutnov - HC Děčín  3:2 sn (1:2; 0:0; 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Malík (Vácha), 46. Voženílek (Malík), rozh. náj. Zahradník – 12. Navarra (Zika, Oliverius), 13. Petráš.

Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 610. Stav série: 1:1.

HC Děčín: Dlouhý (Šticha) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Loukota, Chmel, Vaněk, Molnár – Zajan, Volráb, Faigl, Oliverius, Chovanec, Petráš, Hašek, Zika, Navarra, Amirov