O vánoční pauze mělo vedení klubu napilno. „Kádr se doplnil o několik hráčů. Rozšířili jsme obsah tréninkových jednotek. Příprava byla dvoufázová, takže se střídaly tréninky na suchu a na ledě. Důraz se kladl na vylepšení fyzické kondice. Věřím, že to pomůže a my budeme na konec sezony dobře připraveni," prozradil Deníku trenér Jan Havlíček.

Děčínský dres tak může obléknout až pět hráčů, kteří zde budou působit formou střídavých startů. „Jedná se o tři útočníky a dva obránce. Z Litoměřic máme obránce Jaromíra Chmela a útočníka Jirku Brandejského. A z Ústí vypomůže ofenzivě Lukáš Vykouk a Martin Patzelt. Posledním je obránce Jiří Procházka. Uvidíme, jak moc budeme tuto pětici využívat," konstatoval Havlíček.

Ten už si v této sezoně vyzkoušel hned tři funkce. Kromě sportovního manažera je trenérem. A také se objevil jako hráč přímo na ledě. „Nejtěžší je vše skloubit s rodinou. Na druhou stranu mi přijde docela dobré to, že jsem trenér i sportovní manažer. Sám si můžu vybírat hráče, vím, proč je chci, lépe je můžu zapracovat do týmu. Ale je to samozřejmě hodně časově náročné," přiznal.

Ve středu 6. ledna se Medvědi od 17.00 představí na ledě Klášterce nad Ohří, který má v tabulce o devět bodů více. „Na Klášterec jsme se důkladně připravovali. Mají tam velmi specifické hřiště, které je užší a menší. Přesto doufám, že tam kluci odvedou slušný výkon. Rozhodně tam jedeme bojovat," má jasno Havlíček, který vzápětí dodává: „Nikdo by nám neměl chybět, měli bychom být kompletní."