Severočeši vykročili za svým předsezónním cílem už v první periodě, kterou ovládli 3:1. V průběhu zápasu svůj náskok nadále navyšovali a po jednoznačném vítězství se mohou těšit na souboje s Kobrou Praha.

„Cíl je splněn, přestože jsme celou dobu byli pod čarou. V poslední době, přesto, že hrajeme v omezeném počtu hráčů, se nám daří nad očekávání,“ neskrýval úlevu kouč Severočechů Tomáš Mareš.

„Do zápasu v Klatovech jsme šli si tu naší stíhací jízdu nepokazit, chtěli jsme hlavně hrát dobře do obrany a využít naší síly v útočné fázi. Začali jsme dobře, dali první branku a měli další šance, které jsme nevyužili. Soupeř vyrovnal z druhé střely na branku. Naštěstí jsme na konci třetiny dali dva slepené góly, což se opakovalo i na konci 2.třetiny,“ vypíchl klíčové momenty.

„Bohužel jsme inkasovali branku do šatny sedm sekund před koncem. Ve 3. třetině jsme si takticky hlídali náš náskok, který jsme ještě navýšili a zaslouženě vyhráli,“ doplnil hodnocení.„Jsme v předkole play-off a chceme s pokorou hodně potrápit Kobru Praha a pokusit se jít dál. Chceme potěšit naše skvělé fanoušky a věříme, že nám vytvoří jak v Praze, tak hlavně v pondělí doma domácí prostředí a my do toho dáme ještě zbytky sil, protože si to zaslouží,“ slíbil příznivcům Medvědů.

Série hraná na dvě vítězná utkání začíná už v sobotu na ledě celku z hlavního města, v pondělí pokračuje v Děčíně. Případný rozhodující duel je na programu ve středu opět v Praze.

Hokej, 2. liga, 44. kolo - nadstavba, část vítězů:
Klatovy - Děčín 2:6 (1:3, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 10. Pešek (Kvasnička), 40. Vajner (Ženíšek, Walter) – 6. Macek (Nowák, Černý), 19. Černý (Kučera, L. Nezbeda), 20. Faigl (T. Nezbeda, D. Tůma), 39. J. Tůma (Charvát, Trávníček), 39. T. Nezbeda (Faigl), 59. Tůma (Nezbeda, Faigl)
HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Brož, Gottfried, Charvát, Kaltenböck, Kučera, Mikulec – D. Tůma (A), T. Nezbeda, Faigl – J. Tůma, L. Nezbeda, Trávníček (C) – Macek, Nowák, Černý