A právě první dvě útočné řady byly hlavním faktorem děčínského vítězství. Od úvodního hvizdu předváděly oba celky útočný hokej, na první trefu se ale čekalo až do třinácté minuty. Po pěkné kombinaci překonal Oliverius lišácky Jelínka. Za tři minuty se navíc parádní ranou prezentoval Hanzl, o chvilku později překonal jabloneckého brankáře Zika. Výbornou třetinu Děčínu zkazil Šulc, který minutu před první přestávkou snížil na 3:2.

Druhou periodu začal Děčín špatně, Jablonec se díky Tondrovi brzy prosadil ve vlastním oslabení. Medvědi však vyrovnání nepřipustili
a nadále byli o krok vpřed. Za Vlky se sice ještě trefil Petr Michl, jenže za domácí kontrovali postupně Hanzl, Kuchynka a také Merta.

Svěřenci trenéra Karla Chládka však nemají dobré třetí třetiny. A ani ta proti Jablonci nebyla optimální. Ve 42. minutě vrátil Jablonec do hry Bříška a o pět minut později se v přesilové hře prosadil Šulc, který dostal Vlky na dohled jediného gólu. Pět minut před koncem však zaúřadovalo zkušené duo Oliverius – Zika. První asistoval a druhý prudkou střelou zakončil.

Medvědi se v dalším kole představí v sobotu 16. listopadu od 17.30 v Sokolově.

HC DĚČÍN - VLCI JABLONEC NAD NISOU 7:5 (3:1, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Oliverius (Faigl, Zika), 16. Hanzl (Merta), 18. Zika (Oliverius, Hříbal), 32. Hanzl (Merta), 36. Kuchynka, 40. Merta (Molnár, Kuchynka), 55. Zika (Oliverius, Faigl) – 19. Šulc (Tondr), 22. Tondr (Bittner), 35. Petrmichl (Bříška), 42. Bříška (Šulc), 47. Šulc (Tondr).  Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1.
HC Děčín:  Formánek (Šticha) – Procházka, Hříbal, Kaltenböck, Stezka, Saska, Molnár, Müller, Motejlek – Faigl, Oliverius, Zika – Šetka, Merta, Hanzl – Racek, Chládek, Kuchynka – Nikl, Vacek.