„Tři body bereme. Výkon to rozhodně nebyl ideální. Ale v naší situaci je to dobré vítězství. Urvali jsme to,“ oddechl si trenér Jaromír Carvan, který se po zdravotních problémech vrátil zpátky na děčínskou lavičku.

Hosté začali ve Slaném skvěle, po deseti minutách vedli 2:0. Řisuty do první pauzy snížily, Děčín měl další šance, ale třeba střelu Hříbala zastavilo břevno domácí branky.

V prostřední periodě pak Zdeněk Petráš proměnil přesilovou hru a dovršil svůj hattrick. „Zdeněk začal sezonu v Bílině, pak šel do Mostu. Ten ale skončil, takže nás oslovil a my ho vzali. Víme, že umí dělat body. Navíc máme problém se střední generací,“ vysvětlil Carvan.
Řisuty sice ve 33. minutě díky Krpatovi opět snížili, další góly ale hrstka diváků neviděla. „Bohužel máme stále problémy s kádrem. Hráli jsme prakticky na pět obránců,“ připomněl Carvan.

Přesto Medvědi drží stále čtvrté místo. Na první Sokolov ztrácí čtyři body, na pátý Turnov má šestibodový náskok. „Situace s hráči je prostě taková, jaká je. Není to tak ideální, jako na začátku sezóny, kdy jsme si mohli prakticky vybírat. Konec základní části bude pro nás asi očistcem. Na led se dostane prakticky každý, kdo může hrát. V dalším zápase nám navíc bude chybět Dan Volráb, který bude na semináři ve Švédsku. Uvidíme, zda pro play-off budou k dispozici kluci z Ústí. Bude záležet, jestli Slovan postoupí do play-off, nebo ne,“ dodal na závěr Carvan.

Ve středu 24. ledna budou hrát Medvědi doma. Do Děčína dorazí Bílina. Děčínští hokejisté dokázali Draky v sezóně třikrát porazit. Utkání začíná tradičně od 18 hodin.

HC Řisuty – HC Děčín 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Dostál (Hampl), 33. Krpata (Dostál, Mařík) – 2. Petráš (Balcar), 9. Petráš, 31. Petráš (Vacek, Kaltenböck).

Rozhodčí: Beránek – Marek, Gabriel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Michaljičenko, Tenkrát, Chmel, Molnár – Zajan, Volráb, Horák – Faigl, Oliverius, Chovanec – Petráš, Vacek, Hašek – Kopta, Amirov.