Parádní zápletku nabízí poslední kolo základní části druhé hokejové ligy. Hned tři týmy usilují o konečnou pátou příčku, která by do play-off nabízela přeci jen méně silného soupeře. Jedním ze tři adeptů je také Děčín. Ten hraje již v úterý ve Vrchlabí.

„Jedeme tam v nejsilnějším možném složení. Budeme mít i kluky z Ústí nad Labem. Vrchlabí je velmi kvalitní tým, hlavně v útočné fázi. Nastoupí určitě také kompletní, jelikož si ještě myslí na třetí místo. My tam ale chceme tři body," má jasno děčínský trenér Jaromír Carvan.
Medvědi doma dvakrát Vrchlabí porazili, na ledě Stadionu ale padli. „Díky bouračce, kterou jsme cestou potkali, jsme dorazili na zápas na poslední chvíli. A prohráli díky vlastní nedisciplinovanosti," vrací se Carvan k porážce 3:6.

Pokud Děčín bude ve Vrchlabí bodovat, bude ještě se zájmem sledovat ostatní zápasy 36. kola. Jestliže získá jeden, nebo dva body, zajímá ho duel Bílina – Trutnov. Pokud vyhraje za tři body, tak také utkání Kobra Praha – Klášterec.

„Samozřejmě záleží hlavně na nás. Věřím, že Klášterec na Kobře prohraje. A Bílina? Je to hodně nevyzpytatelný soupeř. U nich se hraje strašně těžko. Bílina třikrát Trutnov porazila, proč by nemohla i počtvrté. Je to poslední zápas sezóny, Draci hrají doma. A nikdo nechce nic vypustit," doufá Carvan.

„My budeme rádi, když dáme dohromady mužstvo, aby mohlo vůbec nastoupit. Od listopadu nás trápí rozsáhlá marodka. V každém zápase nám chybělo pět až deset hráčů. Za tu dobu šlo na operaci pět kluků. Je to hlavní příčina toho, proč budeme chybět v play off. Nemáme bohužel juniory, takže není kam sáhnout, s dorostenci se hrát nedá. Jestli přemýšlíme, že můžeme pomoct Děčínu? Abych se přiznal, tak vůbec. Řešíme hlavně to, s kým utkání odehrajeme. Na druhou stranu ho ale nevypustíme, protože se chceme s našimi věrnými fanoušky rozloučit výhrou," říká před středečním zápasem s Trutnovem trenér a manažer bílinských Draků Miroslav Kanis.

„O Děčínu víme, ale neřešíme to. Sezonu každopádně chceme zakončit výhrou," potvrzuje útočník devátého týmu tabulky Vladimír Bačák.

Program 36. kola II. ligy skupiny Západ (středa 22. února, 18.00):

Vrchlabí - Děčín (21. února, 18.00), Bílina - Trutnov, Kobra Praha - Klášterec, Klatovy - Sokolov, Jablonec n. N - Řisuty.