Medvědi nebyli daleko od vítězství ve druhém utkání. Nakonec ale v Trutnově nezvládli nájezdy, když rozhodl jediný domácí střelec. „Budu upřímný, výsledek je pro nás hodně hořký. Polovinu zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli. Bohužel těch vyloučených na naší straně bylo hodně. Myslím si, že ne vždy to bylo na dvě minuty. Ale to je jedno,“ mávl rukou děčínský hokejový kouč Jaromír Carvan

„Myslím, že z naší strany to byl lepší zápas než v Děčíně. Od začátku jsme do soupeře šlápli, dali jsme gól a drželi jsme se přesně naší taktiky. Ve druhé desetiminutovce první třetiny jsme ale od ní nepochopitelně ustoupili, trošku jsme se tam zbláznili a nechali jsme si během chvilky dát dva zbytečné góly. A pak jsme to museli dohánět. Ve druhé třetině jsme byli výrazně lepší a šli jsme tvrdě za vyrovnáním. Soupeře jsme do ničeho nepustili. Bohužel na každý gól se strašně nadřeme. Na druhou stranu musím říct, že tentokrát z nás opravdu sršela energie, že chceme vyhrát. Děčín má velmi zkušený mančaft, ale bylo vidět, že ke konci zápasu už jim ubývaly síly. To my jsme se naopak stále snažili střídat v krátkých intervalech, bruslit a dohrávat souboje. Naštěstí jsme se dnes vyvarovali nějaké fatální chyby, že by nám při tomto stylu hry ujeli a dostali bychom gól, ze kterého bychom se už těžko vyhrabávali. V play off může ta jedna chyba stát i zápas," hodnotil vše trutnovský trenér Aleš Půlpán starší.

Medvědi bohužel nezvládli samostatné nájezdy. Jediný, kdo ho zvládl, byl trutnovský Zahradník. „Mrzí nás to, měli jsme Trutnov na lopatě. Navíc jsme přišli o Pavla Zajana, který leží v tamní nemocnici s otřesem mozku. Byl atakovaný při samostatném nájezdu tři minuty před koncem. Bez odezvy rozhodčích,“ podotkl Carvan.

Ve středu (18 hodin) čeká Děčín důležitý zápas. „Jestli byl první zápas klíčový, tak třetí bude superklíčový. Osobně bych si přál, aby se probudila naše ofenzivní síla. Tu máme podle mého názoru lepší, než soupeř,“ dodal Jaromír Carvan.