„My jsme kluky upozorňovali na úvod utkání a v podstatě devět minut po začátku bylo po zápase. To už se pak těžko dohání proti tak zkušenému a dobře hrajícímu týmu," kroutil hlavou děčínský trenér Jan Havlíček.

I když na rychlou trefu domácího Kozlíka rychle odpověděl Jaroslav Hašek, vedli domácí po první třetině 4:1. Vstup do prostřední části se Medvědům také nepovedl, jelikož se v rychlém sledu prosadili Kuchta s Ludvíkem. Po šesté domácí trefě branku opustil Michajlov, kterého vystřídal Lavinger. A s novým brankářem jako by hosté dostali nový impulz. „Svou ledabylostí jsme dostali soupeře do zápasu. Všechno jsme chtěli moc kombinovat a soupeřův brankář, který vystřídal, se chytl," přiznal kouč Havlíčkova Brodu Aleš Totter. Ještě do konce druhé třetiny totiž postupně snížil Buďa s Volrábem a Medvědi rázem ztráceli pouze tři branky.

V poslední periodě Děčín šturmoval. Ve 44. minutě si v brankovišti pohrál s domácím Novákem Zika a o tři minuty později se z dorážky prosadil Vacek. A rázem to bylo o jeden gól. „Děčín se dostal do zápasu a my ho mohli ztratit. Dostali jsme se na 6:5 a najednou bylo na střídačce ticho," konstatoval Totter.

Z jasného zápasu se stalo drama. Medvědi však záhy promarnili přesilovou hru a z brejku udeřil Havlíčkův Brod. Hrdinou okamžiku byl Kondratěv, který se nejprve trefil v 56. minutě a minutu před koncem dovršil hattrick a upravil na konečných 8:5. „Naší bojovností jsme se vrátili do zápasu, ale to nestačí. Náskok domácích byl tak velký, že už jsme to nevyrovnali," měl jasno Havlíček.

„ Jsou to pro nás důležité tři body, ale neměli jsme disciplínu. Začali jsme diskutovat s rozhodčím a se soupeřem. Takhle to ale nemůžeme dělat. Pro nás to je facka. Naštěstí malá, protože jsme neztratili žádné body. Klobouk dolů před hostujícím týmem. Dneska se nám nesešel výsledek s výkonem a bereme jen tu výhru," dodal Totter.

„Nám nezbývá, než smeknout před týmem domácích, který měl většinu zápasu pod kontrolou. My můžeme jen gratulovat a zpytovat svědomí, proč nám vždycky uteče začátek utkání a pak nemáme o co hrát," uzavřel vše Jan Havlíček.

BK Havlíčkův Brod – HC Děčín 8:5 (4:1, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Kozlík (Duben, Kondratěv), 8. Kozlík (Beneš, Kuchta), 9. Třetina (Endál, Přidal), 15. Kondratěv (Třetina, Semrád), 22. Kuchta (Beneš, Kozlík), 22. Ludvík (Cejpek, Endál), 56. Kondratěv (Chlubna, Vala), 59. Kondratěv (Vala, Vlasov) – 1. Hašek (Oliverius, Chovanec), 33. Buďa (Oliverius, Zika), 34. Volráb, 44. Zika (Oliverius), 47. Vacek (Volráb, Hašek).
R: Kopeček – Polák, Rampír. Vyloučení: 6:8, navíc Zika (DEC) 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 405.
HC Děčín: Michajlov (22. Lavinger) – Molnár, Hříbal, Zdvořáček, Kaltenböck, Vaněk, Procházka, Chmel – Hašek, Volráb, Vacek – Oliverius, Zika, Faigl – Buďa, Patzel, Chovanec – Vegner, Fojt.