„Na Tábor jsme se připravovali poměrně pečlivě. A dlouho to vycházelo. Obrana fungovala dobře. Přítomnost Vaňka a Procházky byla hodně znát," připomněl děčínský trenér Karel Chládek.

Hosty dostal do vedení Seidl, který využil tlaku po přesilové hře. Tři minuty před koncem první třetiny ale Medvědi vyrovnali. Faigl s Kuchynkou ujeli do akce dva na jednoho a první jmenovaný překonal Klestila.

Na další branky si museli diváci počkat až do závěrečné třetiny. V tu dobu hráli prim oba brankáři, jak domácí Lavinger, tak hostující Klestil.
Jenže na třetí periodu se v Děčíně nebude vzpomínat v dobrém.

Do vedení šli opět Kohouti, přesilovou hru využil Semrád. Odpověď však přišla velmi brzy. V přesilovce domácí ostřelovali Klestila, ujal se až pokus Vacka.
V 51. minutě pak dostal Tábor opět do vedení Březina. Tento gól se později ukázal jako zlomový. „Byla to hodně nešťastná branka. Střela od modré byla dvakrát tečovaná a zapadla za Lavingera. O chvilku později pak přišla naše hrubá chyba ve středním pásmu a byla z toho čvrtá branka. Pak hráči neudrželi nervy na uzdě a závěr jsme si sami zdevastovali," mrzelo Chládka.

Konec duelu Děčínu nevyšel. I díky častým trestům Tábor nasázel Děčínu sedm branek a odvezli si nakonec vysoké vítězství.

„Padesát minut to vypadalo dobře. Hráči však neunesli fakt, jak se vyvíjí skóre. Dostávali jsme vysoké tresty a to je velká škoda. Rozhodně k tomu v pondělí na tréninku budu mít důrazný proslov," zakončil vše děčínský hokejový lodivod.

V dalším zápase hraje Děčín opět doma, ve středu 16. září přivítá Kobru Praha.

HC Děčín – HC Tábor 2:7 (1:1, 0:0, 1:6)

Branky a nahrávky: 17. Faigl (Kuchynka, Oliverius), 47. Vacek (Hašek) – 4. Seidl (Matušík), 44. Semrád (Březina), 51. Březina (Hlaveš), 53. Matušík, 55. Matušík (Seidl, Hlaveš), 59. Polodna (Matušík), 60. Seidl (Matušík, Kanov). Rozhodčí: Luzcków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 12:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Procházka, Molnár, Vaněk, Hříbal, Buďa, Vegner, Kvaček, Klement – Hašek, Volráb, Vacek – Drnec, Faigl, Oliverius, Kuchynka – Chládek, Fojt – Strnad, Havlíček, Michajličenko.