„Musíme hrát hlavně dobře do obrany, musíme být disciplinovaní a pak věřím, že by to mohlo vyjít,“ má jasno Tomáš Mareš.

Byl jste s letní přípravou spokojený?
Letní příprava byla velmi kvalitní a náročná. Myslíme si, že jsou hráči dobře připravení na sezonu.

V přátelských zápasech to byla divočina. Třeba generálka s Mostem a výhra 8:7.
Spokojení jsme byli s ofensivou. Co se týče obranné hry, tam jsme naopak hodně nespokojení a musíme ji rapidně zlepšit. Není to o brankářích a obráncích, ale hře celé pětky.

Sezónu začnete doma proti Mostu, který jste dvakrát v přípravě porazili. Co na nováčka bude platit?
Most sice postoupil z přeboru, ale já ho za nováčka vůbec nepovažuji, protože má mužstvo postavené na starších a zkušených hráčích, kteří hráli první ligu. Musíme hrát hlavně dobře do obrany, musíme být disciplinovaní a pak věřím, že by to mohlo vyjít. Myslím si, že směrem do útoku jsme silní.

Budete proti Mostu kompletní nebo někdo bude chybět?
Budeme hrát s hráči, kterých můžeme momentálně využít. Kompletní ale rozhodně nebudeme.

Které hráče budete využívat formou střídavých startů?
Na střídavé starty budeme mít brankáře Volkeho a Michajlova. Z obránců to budou Zdvořáček a Málek. Co se týká útočníků tak budou k dispozici Navarra, Tůma a Krliš. Je možné, že k nim ještě někdo další přibude.

Už víte, kdo začne v brankovišti?
Ohledně brankářů je jasno. Začne Martin Volke. A jak to bude v dalších zápasech? To teprve uvidíme.

Jakým hokejem byste se chtěl s Děčínem prezentovat?
Takovým, který bude dělat radost nám trenérům a hlavně divákům. Chceme vyhrávat, ale to chce každý.

Se čtveřicí týmů ze severu Čech začne ve středu 12. září nový ročník II. hokejové ligy. 28 mužstev ve třetí nejvyšší soutěži je rozděleno na dvě větve – Jih a Východ, Sever a Střed. Kvalifikace o druhou nejvyšší ligu se zrušila, vítězové větví si to mezi sebou rozdají o postup i o prémii půl milionu korun.

V základní části se utkají všechny týmy v rámci své skupiny čtyřkolově. Dále se střetnou dvoukolově celky skupiny Střed s účastníky skupiny Východ a obdobně to budou mít kluby ve skupinách Jih a Sever.

Do play off postoupí vždy nejlepší čtyři mužstva z každé skupiny a bude se hrát ve stejných skupinách jako základní část: Střed – Sever a Jih – Východ. Ve čtvrtfinále nastoupí nejlepší tým z Jihu proti nejhůře postavenému celku z tabulky skupiny Východ, druhý nejlépe umístěný tým z Jihu hraje proti druhému nejhůře postavenému z Východu atd.

Čtvrtfinále, semifinále i finále se hrají na tři vyhrané zápasy. Vítězové obou větví play off se utkají v sérii hrané na čtyři vítězství o přímý postup do první ligy.

Nejhorší celky z obou skupin (Střed-Sever a Jih-Východ) si zahrají sérii na tři vítězství o udržení ve druhé lize.

Sever budou reprezentovat staří známí – ambiciózní Jablonec a Děčín, skromná Bílina a nově také Mostečtí Lvi, kteří se snaží obnovit vybledlou slávu hokeje v Mostu. Hned v úvodním kole vyzve Děčín Mostecké Lvy, Bílina jede do Prahy na Kobru a Jablonec se představí v Nymburku. Všechny zápasy začínají v 18 hodin.