Marek Trončinský byl odchovancem ústeckého hokeje. Během své kariéry působil hned v několika klubech, kromě Kladna a Liberce okusil i Kontinentální hokejovou ligu v dresu Jugry Chanty-Mansijsk.

Dále působil například v Třinci, Pardubicích, anglickém Sheffieldu či v poslední sezoně v rumunském celku Gyergyói HK.

Připomeňte si, jak Trončinský vzpomínal na angažmá v Anglii: 

S třineckými Oceláři vybojoval Trončinský v roce 2015 stříbrnou medaili. Urostlý hráč byl rovněž v sezonách 2011/12 a 2017/18 vyhlášen nejproduktivnějším obráncem české extraligy. 

Nejsem anděl, přiznal Trončinský

Divokou pověst, která ho během kariéry provázela, sám částečně potvrdil před dvěma lety. "Nejsem anděl, to říkám na rovinu. Ale na druhou stranu, dost věcí, co se o mně říká, je nafouknutých. Je jednoduché říct, že zase v něčem létá Trončinský," řekl v rozhovoru pro server iSport.cz Trončinský.

Na úmrtí známého obránce již na sociálních sítích zareagovala i česká hokejová reprezentace. "Zasáhla nás smutná zpráva o úmrtí bývalého mládežnického i seniorské reprezentanta Marka Trončinského, který zemřel náhle ve věku pouhých 32 let. Za celý Český hokej vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a přátelům. Odpočívej v pokoji," tweetovala.