V sobotu od 16 hodin nastoupí na děčínský led reprezentace U 19. Česko si to rozdá s Finskem. „Dostali jsme šanci pořádat tenhle zápas i díky těm dvěma zápasům reprezentace, které se u nás hrály před pěti lety. Získali jsme dobrou pověst. Na letošní Zlaté hokejce svaz hledal pořadatelství právě pro tyto zápasy. Dva tedy jsou v Teplicích a jeden u nás,“ prozradil manažer HC Děčín Jan Havlíček.

Velké přípravy se na děčínském zimáku nechystají. „Každá reprezentace má své standardní podmínky. Takže samozřejmě musíme připravit určité věci. Ať jde o občerstvení pro oba týmy, nebo rotopedy na vyšlapání po zápasech. Jelikož ale tady týmy netrénují a v podstatě přijedou, odehrají si to a zase odjedou, nebyla potřeba nějak zlepšovat zázemí našeho stadionu,“ přiznal s úsměvem.

V roce 2014 tehdy na zápasy Česko – Dánsko dorazilo kolem tři tisíc diváků. „Myslím si, že tehdy se nám všechno povedlo. Činovníci svazu byli nadšení, i proto tu budeme mít v sobotu podle mě velmi pěkný reprezentační duel,“ zdůraznil.

Dá se očekávat, že tentokráte přijde menší návštěva, než před pěti lety. Utkání startuje od 16 hodin, od 18 hodin se pak hraje v nedaleké Maroldovce basketbalová liga mezi Děčínem a Hradcem Králové. „Těžko odhadnout, kolik přijde lidí. Myslím si, že by to mohlo být kolem patnácti stovek. Diváci mohou vidět budoucí hvězdy NHL, hrát budou siloví a zkušení hráči. A Finové budou hodně bruslit,“ dodal.

V pátečním utkání, které se hrálo v Teplicích, naše reprezentace prohrála s Finskem 4:5. 

Ceny vstupenek:
Dospělí: 80,- Kč
Důchodci, ZTP: 50,- Kč
Děti do 150 cm: 50,- Kč