„Našim cílem je vyprodat v neděli děčínský zimní stadion,“ směle tvrdí Ivan Nídr, člen Fan Clubu HC Děčín, který fandí již od svých šesti let.
Děčínští příznivci hokeje si současnou euforii náležitě užívají. „Kluci nám splnili sen. Nejen oni, ale také my prožíváme neuvěřitelnou vlnu euforie a chceme naše hokejisty hnát za vítězstvím ve finále,“ přiznává děčínský fanoušek.

V základní části však nálada nebyla vždy růžová. „V průběhu sezóny to vypadalo všelijak. Chvilku jsme se báli i sestupu. Kluci pak začali hrát srdcem a utvořili výbornou partu,“ nachází Nídr změnu ve výkonech.

Děčín už dlouho nežil hokejem jako nyní. „Tohle tady snad nebylo nikdy v historii. Největší návštěvu pamatuji, když tu hrálo Znojmo a na stadionu byly tři tisíce lidí. Třeba se toho opět dočkáme,“ pevně věří člen Fan Clubu.

I fanoušci si připravují překvapení na nedělní finále. „Nějaké choreo už máme, ale kdo chce vědět víc, musí v neděli přijít,“ usmívá se Nídr.

Jak vnímá děčínský hokejový fanoušek fakt, že by na případný postup do I. ligy nebyly peníze? „Především klukům chceme poděkovat, kam až se dostali. Jsme na ně hrdí. Samozřejmě bychom si tu první ligu přáli. Město by nám v tom případě mělo pomoci. Když Litoměřice postupovaly do první ligy, tak jim město výrazně pomohlo. Proč by tedy nepomohlo i nám? Sponzoři by se snad také lépe hledali pro první ligu,“ myslí si Nídr.

Přání má Ivan Nídr jediné. „Tak naším pokusem a velkým přáním je stadion vyprodat! Ale určitě nám udělá radost, když bude návštěvnost větší než na semifinále,“ dodává.