HC Tábor – HC Děčín

5:3 (3:0, 2:2, 0:1)

Domácí lídr druholigové tabulky měl svému soupeři co oplácet, neboť na děčínském ledě prohrál na konci listopadu 4:3 v prodloužení a svůj cíl odplaty začal naplňovat od prvních minut.

Hned v páté minutě první třetiny totiž domácí udeřili. To poslal Tábor do vedení Vojtěch Mrkvička – 1:0. O necelé dvě minuty později se Táborští radovali podruhé. Jakub Matušík poslal svůj tým do dvoubrankového vedení ve vlastním oslabení – 2:0. Domácí tým byl při chuti, v polovině desáté minuty zvýšil již na 3:0 Luboš Heršálek a vypadalo to, že o zápase je rozhodnuto.

V úvodu druhého dějství však vykřesal jiskřičku naděje děčínský Jan Sladký, který ve 23. minutě snížil na rozdíl dvou branek – 3:1. Jenže ve 25. minutě to bylo opět o tři branky. Na 4:1 zvyšoval Martin Mařík. Ve 28. minutě se do černého trefil Jiří Štverák po asistencích Jana Filipovského a Ondřeje Luky – 4:2. Ale minutu a půl před ukončením druhé třetiny se podruhé v utkání trefil Martin Mařík a uzavřel tak skóre druhé třetiny na 5:2.

Třetí třetina probíhala již v poklidu, domácí nechtěli připustit žádné drama. Ale v 55. minutě mířil přesně opět Jiří Štverák a dal výsledku konečnou podobu – 5:3.