„Porážka od Olomouce na nás nezanechala stopy. Samozřejmě nás to mrzelo, ale řekli jsme si, že do toho jdeme nanovo a zvládli jsme to. Hráli jsme výborně a k ničemu jsme je nepustili,“ pochvaloval si liberecký útočník Jaroslav Vlach, který se jedním gólem přičinil o to, že Bílí Tygři ovládli i třetí derby letošní sezony.

„Liberec nám dal lekci z produktivity – co měl, to proměnil,“ kroutil hlavou útočník Patrik Zdráhal. „My jsme to hráli jako exhibici. Nebyl to od nás úplně špatný výkon, ale nestřílíme. Když budeme kombinovat, bude nás to stát body. Měli bychom se nad tím zamyslet. Snad se z toho poučíme.“

Úterní televizní derby bylo v režii Liberce. Hosté vedli od 6. minuty po trefě Lence. Třígólový náskok pak zařídili ve druhé periodě Birner s Grígerem. V polovině utkání snížil Kudla, jenže dramatickou zápletku to nepřineslo.

Když se domácí hráči v poslední periodě nadechovali k náporu, jejich snahu o vyrovnání zhatily dva slepené góly Tygrů. Nejprve v přesilovce zvýšil Birner a o půl minuty později dorazil Vervu dělovkou Vlach, který po pátém gólu vyhnal Godlu z klece. Pět minut před koncem pečetil výhru Liberce z přečíslení Pavlík.

Ve čtvrtek Liberec hostí Hradec Králové, Litvínov jede v pátek do Plzně.