Bez výraznějších změn zahájili děčínští hokejisté přípravu na ledě. Svěřenci Karla Chládka mají za sebou první tréninkovou jednotku. Úvodní zápas nového ročníku II. ligy sehrají 12. září na domácím ledě proti Táboru. „Možná přichystáme jedno překvapení, které by se divákům mohlo líbit," tajuplně pravil Chládek.

Máte před sebou měsíc závěrečné přípravy před startem nového ročníku. Jaký ten měsíc bude?
Nijak se nebude lišit oproti minulým letům. Jedinou výhodou může být fakt, že tým zůstal takřka pohromadě, takže se můžeme věnovat více taktickým věcem. Jinak to ale opravdu nebude jiné.

Jak byste shrnul letní přípravu? Prý se zlepšila docházka, je to pravda?
Za to kluky musím opravdu pochválit. Je to asi tím, že nám ubyli vysokoškoláci, kteří už pracují (smích). Přesto se k nám přidali i junioři, vše bylo rozděleno na dvě party. Ta děčínská nabírala kondičku na beach volejbalovém hřišti, ta druhá makala v Ústí na „Střižáku", což je oblíbená destinace hokejistů (smích).

Říkal jste, že tým zůstal takřka pohromadě. Výrazné změny v hráčském kádru tedy nenastaly?
Jedinou výraznou změnou, která nás mrzí, je odchod Honzy Filipovského. Ještě ho přemlouváme, ale prý se nedá. Jinak by měl být kádr stejný. Možná tam bude jedno maličké překvapení, které se divákům určitě bude líbit.

Neprozradíte ho?
Zatím ne, ještě chvíli musíte vydržet. Ale myslím, že po prvním nebo druhém přátelském duelu to bude jasné.

V minulé sezóně jste sháněli posily do obrany. Jak tomu bude letos?
S Honzou Havlíčkem ještě nějaké hráče hledáme. Samozřejmě musíme koukat na naše ekonomické možnosti. Nemůžeme si dovolit hráče z Liberce nebo Mladé Boleslavi. Spolupracovat budeme s Litoměřicemi a Ústím nad Labem, kde na tom jsou ale s obránci docela špatně. Během srpna to musíme vyřešit. Podle mě potřebujeme tak dva zkušené beky. I když věřím, že mladí obránci prodají zkušenosti z minulé sezóny a budou se postupně zlepšovat.

Co post brankáře?
Tam žádné změny nečekejte, máme tady trio Lavinger, Šticha, Kácha. U Káchy je menší problém, v sezóně měl problémy s kolenem a utrpěla jeho výkonnost. Věřím, že se ale se zkušenějšími kolegy popere o svou šanci.

V přátelských zápasech vás čekají tradičně celky z druhé ligy. Výjimkou je zápas proti Ústí nad Labem.
Přípravné zápasy domlouval Honza Havlíček. Asi i Ústí mělo zájem. Bude to zajímavá konfrontace, jsme sice o soutěž níže, ale věřím, že ten zápas bude pro diváky atraktivní. Je to místní derby, tak snad lidi přijdou. Určitě to bude v klidu, je to těsně před startem sezóny, tak snad se nikdo nezraní.

Příprava HC Děčín

11.8. Děčín Klášterec n. O.

13.8. Jablonec n. N. Děčín

18.8. Děčín Řisuty

20.8. Děčín Bílina

25.8. Děčín Jablonec n. N.

27.8. Klášterec Děčín

1.9. Ústí n. L. Děčín

3.9. Bílina Děčín

8.9. Děčín Řisuty

Začátek všech utkání je v 18.00!