Děčínští hokejisté si sice 
v pátek vynutili rozhodující páté utkání na vlastním ledě. V něm ale na Sokolov nestačili a po prohře 1:5 pro ně sezóna skončila. Přitom do posledního zápasu měl mít Děčín navrch. Odvrátil totiž dva mečboly, když za stavu 0:2 vyhrál třetí, ale i čtvrté utkání na ledě Baníku.
Do branky se postavil opět Lukáš Lavinger, který byl ústřední postavou při čtvrtém utkání. Naopak chyběl zraněný Pořický a v průběhu první třetiny musel odstoupit kvůli zranění Martin Baránek.

Děčínští hráči do utkání vstoupili velmi aktivně, ale velké šance měl Sokolov. V 7. minutě se vyznamenal Lavinger proti Pražákovi. Ten se na domácího brankáře řítil úplně sám, ale Lavinger bravurně zasáhl. V 8. minutě už Baník udeřil. První přesilovou hru celého zápasu sehráli hosté na jedničku a Dobřemysl pohodlně skóroval – 0:1. A za minutu mohlo být ještě hůř, před hostujícím útočníkem zívala prázdná děčínská branka, kotouč však skončil těsně vedle.

Domácí se pak dostali do tlaku díky dvěma přesilovým hrám. Ale sokolovský Nechvátal měl v brance svůj den. Poradil si jak se střelami od modré, tak s pokusy z bezprostřední blízkosti. V 15. minutě měl Děčín k dispozici přesilovku pěti proti třem. Po třech těžkých střelách, se kterými si poradil Nechvátal, ujel přímo z trestné lavice Kašpar, pohrál si s Lavingerem a dal Sokolovu dvoubrankový náskok – 0:2. Zbytek třetiny dohráli hosté v naprosté pohodě.
Ve druhé třetině pokračoval souboj domácích střelců 
s Nechvátalem. A stále více navrch měl sokolovský muž 
v masce. Jeho chvíle přišly opět při domácích přesilovkách. Ve 31. minutě byl velmi blízko snížení Tomáš Vávra, jeho tutovku však zmařil  Patrik Nechvátal parádním zákrokem lapačkou.
Při hře čtyři na čtyři měl další tutovku Vávra, ale Nechvátal byl ten večer prostě skvělý. Zbytek třetiny už nevidělo pár fanoušků z obou táborů. V útrobách stadionu totiž vznikly menší potyčky, při kterých museli zasahovat policejní příslušníci. Těsně před koncem druhé periody zasadil Sokolov Děčínu třetí ránu. V čase 39:48 totiž Lavingera prostřelil Pražák a zvýšil již na 0:3.

Jiskřičku naděje domácím dal Drnec, který ve 41. minutě přízemní střelou konečně překonal Nechvátala – 1:3. Medvědi vrhli všechny síly do útoku a ostřelovali sokolovskou branku ze všech možných pozic. Poslední naději zmařil Oliverius. Při oslabení tří proti pěti byl při svém úniku faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Domácí útočník však při něm selhal. Navíc v 54. minutě přeci jen dvojnásobnou přesilovku využívá Štrach 
a posílá Děčín definitivně do kolen – 1:4. Pátý hřebíček do děčínské rakve pak přidává Bauer, který v 55. minutě upravil skóre na konečných 1:5. Zbytek utkání už se dohrával z povinnosti, diváky zaujala jen menší šarvátka mezi Vackem a Zmeškalem.

I proto, že domácí v zápase nevyužili několik přesilových her a nevyvarovali se hrubých chyb, play off pro ně končí. Naopak Sokolov se může těšit na semifinále.

HC DĚČÍN - HC BANÍK SOKOLOV 1:5

Branky a nahrávky: 41. Drnec (Filipovský) – 8. Dobřemysl (Soukup, Bauer), 15. Kašpar (Dobřemysl), 40. Pražák (Boušek, Vrtek), 54. Štrach (Kocek), 55. Bauer (Soukup, Dobřemysl).

Třetiny: 0:2, 0:1, 1:2. Vyloučení: 7:13. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. 
Rozhodčí: Jílek, Orlický – Krátký, Komárek. Konečný stav série: 2:3.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Hříbal, Stezka, Grin, Filipovský, Kaltenböck, Molnár, Dvořák, Zahradník – Vávra, Oliverius, Zika – Racek, Růžek, Vacek – Drnec, Baránek, Řídel – Šetka, Kopas, Nikl.