Naposledy svěřenci Davida Švagrovského porazili Písek 6:4. Děčínští už vedli 3:0, hosté srovnali, v závěru ale strhli Medvědi výsledek na svou stranu a zapsali devátou výhru v sezoně. „Myslím si, že do poloviny zápasu to byl z naší strany povedený výkon. Vedli jsme o tři góly a měli další šance. Bohužel jsme pak udělali několik chyb a Písek během chvilky vyrovnal. V kabině jsme si k tomu něco řekli, uklidnili se a díky dvěma rychlým gólům na začátku třetí třetiny se nám podařilo vyhrát,“ zhodnotil poslední zápas Tomáš Faigl, útočník a kapitán HC Děčín, který proti Písku zaznamenal dvě asistence.

Jak už bylo řečeno, děčínští hokejisté jsou těsně pod „bednou“ na čtvrtém místě. Spokojenost musí být na místě. „Stoprocentně. Dá se říct, že jsme nebodovali jenom proti týmům, co mají ambice postoupit. Jsme spokojení, ale pořád je před námi ještě hodně zápasů. V každém z nich budeme chtít uspět,“ má jasno 31letý hráč, který nosí děčínský dres od sezony 2013/2014.

V letní pauze skončili v Děčíně zkušení útočníci Trávníček s Volrábem, přišla změna trenéra. Kádr se hodně omladil a zatím to nese ovoce. „Myslím si, že tým se kvalitně doplnil. S postupem času a po pár změnách si sedla i sestava. Noví kluci skvěle zapadli do kabiny a vytvořila se tady super parta,“ všiml si Faigl.

Velkým přínosem byl také příchod brankáře Michaela Petráska, který společně se svým parťákem Lukášem Lavingerem odvádí velmi dobrou práci. „Máme nejlepší brankářskou dvojici v lize. Oba to dokazují v každém zápase. I když se nám nedaří a na ně se valí jeden útok za druhým, ohromně nás podrží. Díky nim jsme v tabulce tak vysoko,“ zdůraznil hokejista, který ve třinácti zápasech nasbíral 21 bodů.

Říká se, že s jídlem roste chuť. Platí to i u Děčína? „Pořád je před námi ještě hodně zápasu, teď hrajeme ve Slaném proti Řisutům. Určitě chceme zůstat na místech, které nám zaručí play-off. Jdeme zápas od zápasu, v každém chceme bodovat,“ má jasno. Jen pro doplnění, ve Slaném hraje Děčín v sobotu 11. listopadu.

Vojtěch Hambálek začínal s hokejem ve Varnsdorfu. Teď chytá juniorskou extraligu v Liberci. Jeho snem je NHL.
Začínal na otevřeném zimáku. Teď nadějný mladík válí v extralize a sní o NHL

Faigl se stal před sezonou novým kapitánem děčínských Medvědů. S céčkem na hrudi už ale má zkušenosti. „Myslím si, že žádná volba neproběhal. Po víkendovém teambuildingu přišli trenéři do kabiny a před tréninkem řekli, kdo bude kapitán a asistent. Já už jsem jednou byl zvolený kabinou, je to dva roky zpátky. Neměl jsem s tím žádný problém,“ usmál se.

Od nové sezony cepuje tým nový kouč David Švagrovský, asistentem je mu bývalý skvělý útočník Děčína Michal Oliverius. Co se změnilo? „Věnujeme se více taktice. Jak na ledě, tak i v kabině před tréninkem i zápasem. Něco se k tomu řekne nebo ukáže na videu. Co se týká tréninků na ledě, máme tam různá cvičení, která jsou více soutěživější a tím pádem je větší nasazení i tempo,“ prozradil.

V listopadu čekají na Medvědi těžké zápasy. Narazí na silný Chomutov nebo Tábor, doma navíc přivítá v derby utkání Ústí nad Labem. Získali děčínští hráči díky dobrému vstupu do sezony větší sebevědomí? „To si nemyslím, pořád nemáme nic jistého. Jsou zápasy, které nehrajeme tak, jak máme. Zůstáváme nohama na zemi a vážíme si každého vítězství,“ pokýval hlavou.

Trenér Švagrovský několikrát pochválil vlastní fanoušky. Co na to říká kapitán? „Jsou skvělí, jezdí za námi i na venkovní zápasy a pokaždé jsou slyšet. Celá kabina jim moc děkuje za jejich podporu a fandění,“ dodal Tomáš Faigl.