„Bohužel dostáváme hodně branek, dneska to bylo šest a to je na domácí zápas hodně. Sice jsme v předchozích dvou duelech dali sedm branek, ale nebudeme stále střílet tolik gólů,“ stručně hodnotil utkání Filipovský.

Domácí kolektiv se rozjížděl velmi pomalu, doháněl tříbrankové manko. „Nemohli jsme se dostat do tempa, v úvodu to bylo hodně ospalé. Vyhecování jsme byli dost, ale vždy, když jsme soupeře dotáhli, dostali jsme hodně smolnou branku,“ popisuje matný úvod kapitán HC Děčín.
Jan Filipovský dvakrát překonal brankáře Štelmacha, obě branky byly podle něj jednoduché. „U prvního gólu vystřelil Milan Stezka, brankář to vyrazil a já dával do prázdné branky. Na druhou trefu mi pěkně přihrál Michal Oliverius a já už to měl jednoduché,“ tvrdí skromně děčínský kapitán.

Základní část už je minulostí, jak jí hodnotí samotný Filipovský? „První půlka byla prostě hrozná, všichni jsme z toho byli hodně špatní. Po Novém roce jsme se zlepšili, začali nám tam padat branky, dobře zachytal brankář a byli jsme najednou v pohodě. Druhá půlka byla o něčem jiném,“ tvrdí Filipovský.

Hlavně zlepšit obranu

Je nad slunce jasné, že Děčín v prvním kole play-off vyzve k vzájemným soubojům druhý Most. „Je to hodně těžký soupeř, sice jsme ho teď porazili, ale myslím, že nehráli podle svých možností. Ale na druhou stranu, dvakrát jsme ho v sezóně přehráli, takže se dá hrát s každým. Musíme se vyvarovat nedovoleným zákrokům, oni mají dobré přesilovky. Musíme hrát zodpovědně a zlepšit obranu,“ prozradil recept na úspěch Jan Filipovský.