Roudnice n. L. – HC Děčín

4:9 (1:2, 1:3, 2:4)

Děčínští hokejisté měli svému soupeři co vracet, neboť na vlastním ledě s tímto týmem, který má mimochodem ve svém středu extraligovou ikonu Richarda Žemličku, prohráli v prodloužení 5:4.

Odvetu v neděli pak hosté začali velice dobře a už v polovině druhé minuty se ujali vedení zásluhou O. Luky, kterému přihrával Postl. Na počátku čtrnácté minuty přidal po samostatné akci druhý gól Děčína Chvátal a s hosty to vypadalo velmi dobře. Jenže minutu a půl poté o sobě dala vědět dlouholetá extraligová zkušenost v podání domácího Richarda Žemličky a poprvé se tak do kabin odcházelo jen za jednobrankového vedení Děčína.

Ve druhé třetině rozpoutali v děčínském dresu své galapředstavení bratři Lukové, kteří dohromady tři branky dali a na jednu nahráli. Ale popořádku. Nejprve se po přihrávce od Mouky podruhé v utkání prosadil ve 33. minutě útočník Ondřej Luka. O minutu a půl později se na svůj tradiční výpad vydal obránce Martin Luka a přesnou střelou vsítil čtvrtý gól hostů. Starší z bratrů, tedy Martin, pak ve 37. minutě přihrál v duchu hesla „já na bráchu, brácha na mně“ mladšímu Ondřejovi a ten zaznamenal už svůj třetí gól v utkání. Děčín tedy vedl luxusním náskokem 5:1. Skóre ale ještě před druhou sirénou kosmeticky upravil domácí Hartman a do kabin se šlo za stavu 2:5.

Třetí část začala brankovou přestřelkou. Tentokrát v ní ale prsty zatím bratři Lukové neměli. Nejprve vykřesal jiskřičku naděje pro domácí po 44. vteřinách hry Salač, aby Děčín po dvaceti šesti vteřinách odpověděl z hole Štveráka. V 53. minutě sice ještě jednou trochu utkání zdramatizoval Žemlička, který snížil na rozdíl dvou branek (4:6), pak už ale stříleli jen hosté. Sedmý gól dal Mouka, osmý přidal svým druhým zásahem v utkání Štverák a podruhé v zápase se trefil i M. Luka, který minutu a půl před koncem uzavřel skóre. Odveta se tedy děčínským hokejistům podařila na jedničku.

Branky: 15. a 53. Žemlička, 38. Hartman, 41. Salač – 2., 33. a 37. O. Luka, 14. Chvátal, 34. a 59. M. Luka, 42. a 57. Štverák, 56. Mouka.