Ve druhém domácím utkání totiž smetli Trutnov, a pokud dnes na ledě soupeře vyhrají, mohou se radovat z postupu. „Ale ten poslední krok je prostě nejtěžší. Zní to jako klišé, ale je to tak,“ varuje děčínský trenér Jaromír Carvan.

Severočeši vlétli do utkání jako uragán, v 18. minutě totiž vedli už 3:0. Do druhé třetiny pak ani nenastoupil brankář Ašenbrenner. „Myslím si, že jsme byli od začátku lepším týmem. Samozřejmě nám ta první třetina hodně pomohla,“ pochvaloval si.

Trutnov byl konkurence schopný až v prostřední části. Malík dokonce snížil, jenže minut před druhou sirénou vrátil domácím tříbrankový náskok Navarra. „Je pravda, že hosté byli ve druhé třetině zhruba deset minut nebezpeční. Ale po naší čtvrté brance jsme zase převzali iniciativu,“ zdůraznil.

Medvědi udeřili v přesilovce a také v oslabení. Děčínu se naplno probudila ofenzivní vozba, skvěle funguje obrana. „Defenzivu jsme díky Vaňkovi a Málkovi kvalitně vyztužili. Myslím si, že máme šest výborných obránců. A nesmím zapomenout na dobře chytajícího Dlouhého. V Trutnově samozřejmě chceme vyhrát, ale bude to opravdu hodně těžké,“ dodal.

„Porážka nás mrzí, ale ještě víc zranění Tomáše Půlpána. Byl to likvidační zákrok a ne holí, ale loktem. Hráč byl dohraný bez puku u mantinelu, zásah do oblasti hlavu a krku. Co k tomu říct, za to se dává automaticky 5 minut + OK nebo trest ve hře. Ten zápas tohle určitě neovlivnilo, ale máme z toho vyloženě hořký pocit. Rozhodčí dnes hru trošku pustil, domácí toho využili a hráli na hranici. Ale na to se nevymlouváme, vítězství si dnes soupeř jednoznačně zasloužil,“ pravil vedoucí Trutnova Luboš Petera.

Vzápětí ale dodal, že série zdaleka ještě nekončí. „Pořádně se na pátek připravíme, abychom se do Děčína ještě v neděli vrátili.“

Čtvrté utkání, hrané v Trutnově, startuje v pátek 9. března od 18 hodin.