Konečně se doma předvedli. Děčínští hokejisté si výhrou 6:2 nad SHC Klatovy upevnili pátou příčku ve II. hokejové lize. Navíc se bodově dotáhli na čtvrtý Jablonec nad Nisou.

Do děčínské branky se opět postavil Lukáš Lavinger a v úvodu první třetiny se musel hodně co ohánět. Klatovy byly první minuty aktivnější, zchladil je až gól z hole Sasky, který v páté minutě parádně napřáhl od modré – 1:0. Děčín si vytvořil tlak, Zika a Myšík však v jasné pozici netrefili branku. Do konce druhé třetiny pak vypadl ze hry Molnár, kterému na brusli praskl nůž.

I na začátku druhého dějství se několikrát zaskvěl Lavinger. V polovině utkání, přesněji v 29. minutě, nejprve Zika u tyče zklamal, o pár vteřin později byl ovšem při dorážce úspěšný – 2:0. A za tři minuty později ho napodobil Molnár, který se trefil při hře čtyři na čtyři. Ovšem vzápětí klatovský Hucl svou trefou vykřesal pro hosty naději – 3:1. Do konce třetiny už však Lavinger žádný kotouč za svá záda nepustil.

Klatovy nastoupily dobře i do třetí periody, narážely na skvěle chytajícího brankáře Děčína. O výsledku tak rozhodla smrtící domácí pětiminutovka. Nejprve se u tyče objevil Zika a nemýlil se – 4:1. O dvě minuty později přidal pátou trefu a svou druhou v utkání Molnár – 5:1. A ve 49. minutě po skvělé akci Oliveriuse parádně dokončil Lukáš Zika svůj hattrick – 6:1. V 53. minutě trochu pokazil radost domácím příznivcům Flek, který snížil na 6:2. Naštěstí to byla jen kosmetická úprava jasného vítězství děčínských hokejistů. Výhra tak potvrdila pátou příčku v tabulce.

Karel Chládek, trenér HC Děčín: „Až na začátek utkání, kdy byly Klatovy prvních pět minut lepší, jsem byl spokojen. Měli jsme hodně šancí a bylo jen otázkou času, kdy zvýšíme svůj hubený náskok z první třetiny. Pak to bylo jen otázkou času. Jsme rádi, že se odčinil před domácím publikem nešťastný duel proti Milevsku, diváci si dnes přišli na své. I když tam byly takové vlny, kdy jsme například Klatovy nepustili vůbec z pásma a pak zase kluci malinko polevili. Přesto zaslouží pochvalu za zaslouženou výhru.“

Další utkání čeká na Děčín 1. února, kdy hrají v Řisutech.

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ FOTKY

HC DĚČÍN – SHC KLATOVY 6:2

Branky a nahrávky: 5. Saska (Růžek), 29. Zika (Oliverius, Filipovský), 32. Molnár (Filipovský), 44. Zika (Oliverius, Filipovský), 46. Molnár (Růžek), 49. Zika (Oliverius) – 34. Hucl (Herr), 52. Flek (Cuban, Pouska).

Třetiny: 1:0, 2:1, 3:1. Diváci: 300.

HC Děčín: Lavinger – Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Molnár, Saska, Drahorád – Filipovský, Oliverius, Zika – Adámek, Růžek,Rudovský – Vávra, Stibor, Myšík – Drnec, Böhm, Vacek.