Hokejista Jan Havlíček (na snímku Miroslava Zdražila) svým výkonem přispěl k výhře 8:5 . „Je to má poslední šance, s Děčínem dojít co nejdál,“ tvrdí Havlíček.

Dali jste osm branek Mostu, vyhráli jste a srovnali stav série na 1:1. Jaký to byl zápas a co se dělo v kabině?
Tak pocity byly krásné! Myslím, že v utkání byla vidět naše touha po vítězství a odhodlání! Hodně jsme chtěli vyhrát a chceme si tu sezónu co nejdéle prodloužit. Utkání to ale nebylo jednoduché, soupeř vždy dokázal snížit náš náskok, ale přesto se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce.

Vy sám jste dával čtvrtou branku, navíc jste nahrál na poslední gól Děčína. Jak hodnotíte svůj výkon?
Správně měla asistence patřit Milošovi Stiborovi, já měl až druhou. Na hodnocení výkonů jsou trenéři a diváci, ale jsem rád, že i já jsem mohl výkonem přispět ke společnému vítězství.

Dnes vás čeká duel v Mostě. Co na soupeře vymyslet, abyste mohli opět uspět?
Moc vymýšlet se toho nedá. Musíme hrát nadoraz jako v utkání doma a věřím, že uspějeme.

Před zápasem jste prohlásil, že končíte s aktivní kariérou. Máte o to větší motivaci, abyste Most porazili?
Vždycky jsem chtěl v Děčíně dojít co nejdál a podařilo se nám to maximálně do druhého kola play-off. Toto je má poslední šance! Most má kvalitnější mužstvo, ale my máme v týmu s klukama pohodu a táhneme za jeden provaz, což je velká výhoda.

V zápase se hodně jiskřilo, dá se očekávat to samé ve třetím duelu?
Bude to hodně těžké, nesmíme se nechat vyprovokovat. Musíme hrát tvrdě, ale čistě. Most má výborné přesilovky a my je do nich nesmíme pustit.