Úvod utkání však debaklu vůbec nenasvědčoval. Po třech minutách se sice prosadil domácí Polanský, ovšem v jedenácté minutě puk do branky dotlačil mladíček Vávra a vyrovnal. Ovšem za minutu od modré napřáhl Kolčava a Klášterec opět vedl. Do konce první třetiny se radoval ještě dvakrát. Dvakrát se radoval Pražák, na 4:1 zvyšoval necelou minutu před koncem první periody.

Druhé dějství vyznělo pro Děčín výsledkově ještě hůř. Nepomohla ani změna brankáře, když Petrásek nahradil Zámostného. Pátou branku přidal Hofmeistr, který se prosadil tečovanou střelou. A když se za dvanáct sekund podruhé prosadil Polanský, děčínské naděje na bodový zisk definitivně pohasly. Do konce druhé části se ještě dvakrát prosadil Kalinovič a Klášterec tak po čtyřiceti minutách vedl hrozivým skóre 8:1.

V poslední části už domácí ve své střelecké aktivitě přeci jen trochu polevili. Hosté se snažili, ovšem další branky nepřidali. Klášterec se radoval ještě jednou, půl minuty před koncem udeřil zcela osamocený Toman. Po pěti utkáních tak skončilo kouzlo nových děčínských dresů, Děčín prohrál po čtyřech vítězstvích.

Děčín tak po porážce 1:9 klesl na sedmou příčku v tabulce. Reputaci si může napravit před domácím publikem, 17. listopadu přivítá od 18.00 celek HC Draci Bílina.

Ostatní výsledky 15. kola:
Vodní Lvi Benešov - Řisuty 4:5, Draci Bílina - Klatovy 5:6 po samostatných nájezdech, Kobra Praha - Milevsko 5:2, Vlci Jablonec nad Nisou - Baník Sokolov 3:2 po prodloužení.

HC KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - HC DĚČÍN 9:1

Branky a nahrávky: 4. Polanský (Kocek, Řepík), 12. Kolčava (Řepík, Kalinovič), 14. Pražák (Miklovič), 19. Pražák (Freiberg), 24. Hofmeister (Ptáčník, Kolčava), 24. Polanský (Kalinovič, Kolčava), 29. Kalinovič (Freiberg), 33. Kalinovič, 60. Toman (Jáchym) - 11. Vávra (Kaltenböck, Oliverius).

Třetiny: 4:1, 4:0, 1:0.

HC Děčín: Zámostný (Petrásek) - Sádovský, Kaltenböck, Drahorád, Stezka, Hříbal, Místecký, Saska - Vávra, Oliverius, Zika - Filipovský, Baránek, Böhm - Myšík, Chládek, Šnajdr - Stibor, Řídel, Drnec.

1. Klášterec 9 3 1 2 78:45 ⋌34
2. Řisuty 9 2 0 4 68:50 ⋌31
3. Kobra Pr. 8 1 0 6 69:64 ⋌26
4. Jablonec 7 2 0 6 62:57 ⋌25
5. Milevsko 7 1 2 5 52:52 ⋌25
6. Klatovy 5 1 3 6 61:64 ⋌20
7. Děčín 6 1 0 8 43:65 ⋌20
8. Benešov 4 03 8 62:68 ⋌15