Od úvodu se stal pro domácí hokejisty velkou překážkou bílinský brankář Fikrt. Od úvodu tak na ledě kralovali hlavně oba gólmani, jelikož i domácí Petrásek se musel vytasit s dobrými zákroky. Na Fikrta postupně nevyzráli Zika ani Vávra, největší šanci si Děčín vytvořil paradoxně ve vlastním oslabení. Vávra objel branku hostí, jeho úmysl však Fikrt odhalil a včas se dokázal přesunout a puk ukryl do lapačky.

Ve 28. minutě se domácí hokejisté dostali do přesilové hry pěti proti třem. Tu se bleskově podařilo využít, když Sádovský svojí střelou od kruhů nedal Fikrtovi vůbec žádnou šanci - 1:0. Další dvě velké šance měl Lukáš Zika, opět ovšem úřadoval Fikrt.

A nečekaně přišel trest na druhé straně kluziště. Na konci 39. minuty byl Szakal faulován v blízkosti domácí branky a rozhodčí nařídil trestné střílení. To se hráči Bíliny podařilo proměnit a rázem bylo vyrovnáno - 1:1.

Třetí třetinu zahájila obrovská šance Vávry, který už výtečného Fikrta překonal, ovšem puk se zastavil před brankovou čarou. Fikrt pak dostal pukem do krku, přesto utkání dochytal. Děčínští spalovali jednu šanci za druhou a najednou opět udeřil soupeř. V 51. minutě dorazil Hrubant střelu svého spoluhráče do branky Děčína a dal na hokejky svého týmu vedení - 1:2. Děčínu už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, tři body si odvezla Bílina.
Děčín tak prohrál podruhé v řadě, v tabulce druhé ligy mu po šestnáctém kole patří stále sedmá příčka. Na šesté Klatovy ztrácí tři body.

Karel Chládek, trenér HC Děčín: „Řeknu to asi takhle, porazil nás jediný muž, brankář Fikrt. Měli jsme snad padesát střel a velké šance, ale prostě s jedním gólem vyhrát nemůžete. Zatímco v Klášterci jsme na domácí prostě neměli, tentokráte jsme měli jasně zvítězit. Jen doufám, že začneme brzy dávat góly a v dalším utkání v Jablonci budeme bodovat.”

Děčín čeká další zápas už dnes, kdy se od 18.00 představí v Jablonci, kde ho vyzvou místní Vlci.

Ostatní výsledky 16. kola:
HC Řisuty - HC Klášterec nad Ohří 1:4, SHC Klatovy - HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:2, HC Milevsko 2010 - HC Vodní Lvi Benešov 3:1, Baník Sokolov - Kobra Praha 5:7.

HC DĚČÍN - HC DRACI BÍLINA 1:2


Branky a nahrávky: 29. Sádovský (Oliverius, Filipovský) - 39. Szakal, 51. Hrubant (Lhotka).

Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1.

HC Děčín: Petrásek (Lavinger) - Sádovský, Kaltenböck, Drahorád, Stezka, Hříbal, Místecký, Saska, Bulva - Vávra, Oliverius, Zika, Filipovský, Baránek, Drnec, Myšík, Chládek, Böhm, Šetka, Řídel, Vacek