Děčín vlétl na třetí tým II. ligy od úvodního hvizdu. Po půl minutě Sádovský vybídl Michala Oliveriuse a ten otevřel skóre. O tři minuty později přidal další branku Zika, hosté do konce první třetiny srovnali.

Pytel s góly se roztrhl ve druhém dějství, když Děčín v rozmezí tří minut nasázel Kobře čtyři branky a prakticky rozhodl zápas.

V poslední periodě nejprve Borovanský a pak Červený snížili na 7:4, v posledních dvou minutách však děčínskou výhru potvrdili nejprve Vávra a v posledních vteřinách také Racek. Hosté zaujali pouze tím, že chtěli v polovině zápasu odejít z ledu, duel se nakonec dohrál.

Děčín tak zabral po třech utkáních a zlepšil si svou střeleckou produktivitu.

Karel Chládek, trenér HC Děčín: „O naší výhře rozhodly nástupy do prvních dvou třetin. V té první jsme rychle vedli 2:0, pak bohužel přišla laciná branka Kobry. Kluci se pak střelecky zaskvěli ve druhé třetině, a to také rozhodlo. Co se týče protestů Kobry, tak se jim asi nelíbilo, že v tu chvíli měli hodně vyloučených hráčů, a proto chtěli odejít z ledu. Jsem samozřejmě spokojen, můžu ale paradoxně říci, že hrajeme pořád stejně, jen teď kluci konečně začali dávat branky. Jsem za to moc rád a pevně věřím, že se nás střelecká muška bude držet i v dalším utkání v Benešově.” Po polovině základní části tak patří děčínským hokejistům sedmá příčka. V dalším kole se Děčín představí opět doma, když v neděli 27. listopadu od 17.00 přivítá osmý Benešov.

Ostatní výsledky 18. kola II. ligy:
HC Řisuty - HC Draci Bílina 6:2, HC Klášterec nad Ohří - HC Vlci Jablonec nad Nisou 3:2 po samostatných nájezdech, SHC Klatovy - HC Vodní Lvi Benešov 2:4, HC Baník Sokolov - HC Milevsko 2010 5:8.

HC DĚČÍN - KOBRA PRAHA 9:4


Branky a nahrávky: 1. Oliverius (Sádovský), 4. Zika (Oliverius, Vávra), 25. Baránek (Oliverius), 26. Vacek (Stibor), 26. Vávra (Oliverius), 28. Zika (Oliverius, Vávra), 40. Racek (Drahorád), 59. Vávra (Drahorád), 60. Racek (Sádovský, Kaltenböck) - 11. Kocman (Boháček, Jakeš), 27. Borovanský (Žáček, Bárta), 54. Borovanský (Novák), 57. Červený (Jakeš).


Třetiny: 2:1, 5:1, 2:2. Vyloučení: 4:11.


HC Děčín: Lavinger (Petrásek) - Stezka, Sádovský, Kaltenböck, Drahorád, Molnár - Vávra, Oliverius, Zika - Filipovský, Baránek, Racek - Myšík (od 21. Šetka), Böhm (od 21. Stibor), Vacek.