Vrchol play off druhé ligy skupiny západ je tady. Děčínští bojovníci v něm vyzvou největšího favorita celé skupiny – HC Klášterec nad Ohří.
Celá série začíná dnes na ledě vítěze základní části, první buly bude vhozeno v Klášterci v 18.00.

V neděli 11. března se série stěhuje do Děčína, hrát se bude už od 17.00. Větší zápasovou zátěž měl Děčín. Ten sehrál o dva duely více.
V prvním kole porazil 3:1 Milevsko (2:4, 4:1, 6:1, 13:1) a v semifinále pražskou Kobru dokonce 3:0 (7:5, 4:2, 6:4).

Klášterec v prvním kole porazil Benešov 3:0 (4:3, 4:0  a 5:0 kontumačně) a v semifinále bojovné Klatovy 3:0 (5:4, 4:3 pp a 7:1).
Oba týmy uznávají sílu soupeře.

„Klášterec kraloval základní části, my jsme ho ani jednou neporazili. To hovoří za vše,“ uvědomuje si děčínský kouč Karel Chládek. Děčín rozhodně nechce podcenit ani trenér Klášterce Michal Jäger. „Pro mě není finálová účast Děčína překvapením. Děčín jsme tipovali na finále už po posledním utkání základní části, které odehrál u nás. Z těch našich posledních soupeřů hrál rozhodně nejlépe,“ nešetřil chválou.

Ovšem dá se říci, že ani jeden tým se zrovna za postupem do nejvyšší soutěže nehrne. „O tom jsme vůbec nepřemýšleli. Nyní myslíme jen na finále. V současnosti na to ale peníze nejsou, museli bychom sehnat silného sponzora, nebo se obrátit na město, které by nám muselo finančně pomoci,“ sdělil manažer HC Děčín Jan Havlíček.

Ani v Klášterci zatím neví, jak by s případným postupem naložili.

„Chceme hlavně přejít přes finále, abychom si zahráli také s jinými soupeři. Léta hrajeme pořád dokola s Kobrou, Řisuty a tak dále. Proto se chceme střetnout i s moravskými celky. To má samozřejmě i své nevýhody. Hlavně cestování, protože kluci pracují. Věřím ale, že se hecneme, přes finále postoupíme a kluci se uvolní. Mostu se loni podařilo postoupit až do první ligy, takže tam šance určitě je. Navíc prvoligové kluby musí, my pouze můžeme, což může být výhoda. Jestli bychom v první lize zůstali zatím nemůžu říct. Schůzka s vedením mě teprve čeká. Teprve tam se dozvím podrobnosti,“ krčí rameny klášterecký kouč Jäger.

Zatímco klášterecký celek bude kompletní (navíc může počítat ještě s výpomocí od prvoligové Kadaně), Děčín definitivně přišel o útočníka Jindřicha Růžka, který v průběhu sezóny přišel právě z Klášterce.

„Máme připraveny různé varianty. Je to ale škoda, Jindra si dobře rozuměl ve druhé lajně s Honzou Rudovským,“ lituje ztráty děčínský lodivod Chládek.