Ten totiž narozdíl od hostů podával výborné výkony, porážel vysokými rozdíly jednoho soupeře za druhým a byl velmi horkým favoritem zápasu. Role favorita ale zjevně děčínským hráčům nesvědčí a už poněkolikáté se zachovali jako legendární Jánošík, který bohatým bral a chudým dával.

HC Děčín – Rokycany 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Od úvodu utkání byla herní převaha zcela jasně na straně domácích hráčů a čekalo se jen, kdy padne první gól a jaký příděl si nevýrazné Rokycany odvezou. Děčínští hokejisté ale nedávali ani ty nejvyloženější šance. Když pak O. Luka v sedmé a Mouka v desáté minutě netrefili ani prázdnou branku, dalo se předvídat střelecké trápení Děčína, což se nakonec v utkání potvrdilo. Zřejmě Děčínu po několika předchozích vysokých výhrách pořádně zvlhl střelný prach. Hosté se nikam nehrnuli, přijeli totiž v roli outsidera a navíc pouze s patnácti hráči do pole. Soustředili se na obranu a čekali na nějaké možnosti směrem vpřed. Tato taktika se jim vyplatila hlavně ve druhé části.

Po konci druhé třetiny byl výrazně více rozježděný led v obranné třetině hostů, ti ale do kabin odcházeli po druhé části za tříbrankového vedení. Domácí se tlačili do útoku, hosté ale stříleli branky. O dvě z nich se postaral nestárnoucí Šindelář, který dokonce několik měsíců strávil v daleké minulosti v děčínském dresu. Třetí zásah přidal Sýkora.

Na počátku třetí třetiny vykřesal jiskřičku naděje pro Děčín Filipovský, který ve 41. minutě snížil na 1:3. Poté ale nadále následoval impotentní tlak děčínského týmu, který potrestal v 52. minutě definitivní pojistkou Kašpar. Ten tak podtrhl ráz nedělního utkání, ve kterém dali hosté děčínskému týmu pořádnou lekci z produktivity a řádně mu přistřihly křidélka v jeho rozletu.

Branky: 41. Filipovský – 22. a 40. Šindelář, 37. Sýkora, 52. Kašpar. Vyloučení 5:4. Využití 0:1. Před 480 diváky řídil Horák.

HC Děčín: Zikmund – Bedan, Stezka – M. Luka, Mizera – Sádovský, Marek – Mouka, Gergel, Postl – Filipovský, Štverák, O. Luka – Vopálka, Chvátal, Lehký (20. Hříbal – 40. Hauer). trenér V. Borůvka.