HC Most – HC Děčín

7:5 (2:2, 2:3, 3:0)

Utkání nezačalo pro hosty vůbec špatně. Po úvodní rozkoukávací desetiminutovce usměrnil Štverákovu přihrávku od mantinelu do sítě ve 13. minutě Havlíček a domácí vedli. O minutu a půl později ale našel zpoza branky Havlůj před děčínskou brankou Ziku a ten polovysokou střelou vyrovnal. Po 38. vteřinách si však mezi kruhy sjel Havlíček a přesnou střelou opět strhl vedení na stranu Děčína. Do kabin na první přestávku se ale odcházelo za nerozhodného stavu. Dvojnásobnou přesilovku využil v 19. minutě Přeučil.

Podobně jako v první, tak i prvních deset minut druhé části výraznější vzruch nepřineslo. Pak se ale začaly dít věci a hrstka diváků na mosteckém stadionu se rozhodně neudila. vše odstartoval ve 30. minutě děčínským Král, který využil přesilovku úspěšnou dorážkou a hosté opět vedli. Už potřetí v tomto utkání. V čase 32.26 předvedli hosté parádní kombinační akci a po bezchybné přihrávce Krále stačilo Hříbalovi jen nastavit hokejku a hosté vedli poprvé v utkání větším rozdílem. Když pak za další minutu a čtvrt zužitkoval Štverákovu přihrávku zpoza branky Tomeček vypadalo to s hosty velice dobře. Vedli totiž o tři góly 5:2. Mostecké hráče to ale nesrazilo do kolen a do konce druhé třetiny stačili snížit na rozdíl jediného gólu. Úspěšnými autory byli Havlůj a poté i Martínek.

Třetí část začala pro Děčín šokem. Domácí totiž běhen minuty a devíti vteřin dokázali otočit vývoj ve svůj prospěch. Z toho už se hosté nevzpamatovali a ještě jednou inkasovali. Je to velká škoda, protože pět gólů na hřišti soupeře by mělo znamenat alespoň nějaký bodový zisk.

Branky: 15. Zika, 19. a 43. Přeučil, 35. Havlůj, 37. Martínek, 42. Rezníček, 58. Nedrda – 13. a 15. Havlíček, 30. Král, 33. Hříbal, 34. Tomeček. Vyloučení 9:7. Využití 2:1. 130 diváků, sudí Grech.

HC Děčín: Štěrba – Jaroměřský, Sádovský, Saska, Stezka, Marek, Čugajus, Brož, Havlíček – Štverák, Filipovský, Tomeček – Král, Hříbal, Stibor – Zůbek, Řídel, Šohaj – Lehký. Trenér V. Borůvka.