V poslední minutě ale domácí Smolka vyrovnal na 5:5. A v prodloužení mostecký Mical vystřelil Lvům druhý bod navíc. „Bod bychom před zápasem brali, po zápase jsme ale měli mít tři,“ měl jasno dnes již bývalý trenér Děčína Tomáš Mareš.

Hosté nastoupili pouze se čtyřmi obránci, v týdnu navíc odešel do Německa útočník Roman Navarra.

Medvědi byli vždy o krok napřed, domácí ale dokázali pětkrát vyrovnat. Hosté mohli rozhodnout v power play. „Za stavu 5:4 jsme tam měli šance, ale bohužel,“ litoval Mareš.

Most ale za minutu dvanáct vyrovnal, v první minutě nastavení rozhodl. „Nemáme se za co stydět, favoritovi jsme byli vyrovnaným soupeřem,“ dodal Mareš.

Ten ještě v den zápasu vedení HC Děčín oznámil, že by rád odešel do prvoligového Ústí, kde skončil na pozici trenéra Jan Čaloun. „Je to pro nás komplikace,“ řekl rozladěný manažer klubu Jan Havlíček.

Mostečtí Lvi – Děčín 6:5 pp (2:2, 1:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Kýhos (Kuncl), 17. Mála (Přeučil, Kýhos), 36. Mical (Smolka, Bakrlík), 45. Mála (Nedrda), 59. Smolka (Kýhos), 61. Mical (Hanuljak) – 1. Bárdoš (Balcar), 13. Petráš (Bárdoš), 34. Zajan (Kaltenbock, Petráš), 37. Kordule (Hříbal, Oliverius), 50. Kordule (Oliverius).

Rozhodčí: Hlinka – Tichý Beneš. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

HC Děčín: Lavinger – Hříbal, Hes, Vaněk, Balcar, Kaltenböck – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb, Bárdoš, Amirov, Faigl, Oliverius, Petráš, Kordule, Kopta.

Havlíček: Odchod trenéra? Je to pro nás nepříjemné, přiznal

Jen osm zápasů vydržel na lavičce HC Děčín trenér Tomáš Mareš. Vedení klubu ho ale neodvolalo, sám si vyžádal přesun do tápajícího Ústí nad Labem, které se trápí v první lize.

Vedení hokejových Medvědů nadšené zrovna není. „Mrzí mě, že odešel od rozdělané práce. Ale nic s tím nenaděláme,“ prozradil Deníku po utkání v Mostě.
Žádost kouče Mareše od přesun do Ústí nad Labem ho zaskočil. „Nic jsme domluvené neměli. Přišel a řekl, že by chtěl do Ústí. Víme, že to je jeho srdeční záležitost a že ho to láká. Je to profesionální hokej. Ale nás jeho rozhodnutí trochu mrzí,“ přiznal Havlíček.

Jméno nového nástupce a kouče děčínských hokejistů zatím nemohl prozradit. „Něco už řešíme, ale konkrétně vám jméno neřeknu. Jasno bude na začátku týdne,“ podotkl.

Děčín tak vlastně na začátku sezony zasáhla citlivá situace. „Tomáš Mareš vedl přípravu, změnil se kádr, hrálo se pod nějakou taktikou. A teď přijde nový kouč. Uvidíme, jak to dopadne,“ dodal Havlíček.

Dnes již ústecký kouč Mareš si angažmá v Děčíně pochvaloval. „Každé angažmá vám dá něco nového. To platí i o Děčíně. Byl jsem tam rád a spokojený. Hlavně tam pracujete s mimořádnými lidmi, kteří tu práci mají rádi stejně jako já. Chtěl bych jim poděkovat, že jsem mohl pro Děčín pracovat. Doufám, že jsem je svým rozhodnutím nezklamal,“ uzavřel vše Tomáš Mareš.