O výsledku rozhodla hodně špatná druhá třetina, kterou děčínští hokejisté prohráli 1:6. V té poslední už náskok Mostu nedotáhli. „První a třetí třetinu jsme hráli celkem slušně a drželi se zápasového plánu. V té druhé jsme ale zcela propadli,“ mávl rukou jeden z děčínských trenérů Jaroslav Hašek.

O sedm domácích branek se postaralo sedm různých střelců. Brankář Kácha vydržel na ledě do 29. minuty, pak ho vystřídal mladý Brňák. „Deset inkasovaných branek je hodně, pozitivem je, že jsme jich i hodně dali. Zaměříme se teď v tréninku hlavně na obranu a přesilovky. Sestava ještě nebyla kompletní, chyběli například Lavinger, Chovanec a další. Příležitost dostali jiní. Sestava teď bude rotovat, aby se na led dostali všichni,“ dodal Hašek.

Další přátelský zápas sehraje Děčín v úterý 20. srpna od 17.15 proti celku China Dragons. Hrát se bude v Kladně.

HC Děčín - Mostečtí Lvi 7:10 (3:3, 1:6, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Faigl (Kuchynka, Oliverius), 18. Zicho (Faigl), 20. Zajan (Zicho), 38. Petráš (Balcar), 51. Petráš (Zajan, Smola), 52. Fojt (Tenkrát), 58. Kuchynka (Oliverius, Faigl) – 8. Kýhos (Smolka), 17. Mála (Drašar, Čejka), 20. Nedrda (Kýhos), 25. Böhm (Přibyl, Beran), 28. Kýhos (Kuncl), 29. Havlůj (Mála), 30. Kýhos (Smolka), 33. Havlůj (Kuncl, Smolka), 36. Smolka (Fučík), 52. Kýhos (Smolka).

Rozhodčí: Štěpán – Toman, Holada.

HC Děčín: Kácha (29. Brňák) – Loukota, Volráb, Kalteböck, Zicho, Balcar, Tenkrát, Černohorský – Smola, Šindelář, Zajan, Kuchyňka, Faigl, Oliverius, Petráš, Fojt, Ineman.