HC Děčín – HC Trutnov

2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

V prvním utkání této série zvítězili Trutnov na svém ledě čtyřbrankovým rozdílem a s tím rozhodně děčínští hokejisté chtěli na svém ledě něco udělat a podle toho také zápas vypadal. Domácí byli téměř po celé utkání jasně lepší, místy měli i drtivou převahu, jenže na gól se strašně nadřeli. Zřejmě tam byla při zakončování nějaká křeč. Nakonec dostali dokonalou lekci z produktivity, protože hosté vystřelili na branku snad jen šestkrát, nebo sedmkrát a z toho dali čtyři branky. Ne, že by za to mohl brankář Zámostný, který dostal tentokrát přednost před Zikmundem, ale obrana byla v některých momentech nedůrazná a k hostům se také v klíčových okamžicích přitočilo čelem potřebné štěstíčko.

Od úvodního buly si děčínští hokejisté vytvořili znatelnou převahu a všichni přítomní jen čekali, kdy dají první, velmi důležitý gól. Jenže v jasných situacích selhával jeden hráč za druhým a jak už to ve sportu bývá, přišel úder z čistého nebe. V době největšího náporu totiž ujeli hosté ve vlastním oslabení a po vyražené střele Divíška dorážel do prázdné branky Mikšovský. To byl pro Děčín šok, jenže hráči se z toho celkem rychle oklepali a nadále měli výraznou převahu. Bohužel tomu chyběl ten nejdůležitější aspekt, tedy gól.

Když pak v šesté minutě druhé části domácí při své, více jak minutu trvající, dvojnásobné výhodě prakticky neohrozili trutnovskou branku začalo to být napováženou. Naštěstí přišla ve 28. minutě skvělá rána Tomečka přesně k tyči. Bylo tedy vyrovnáno. Ve 35. minutě se ale parádně do šibenice trefil Divíšek a hosté zase vedli. Tentokrát ale jen tři minuty. Výrazný tlak při přesilovce vyústil ve 38. minutě ve vyrovnávací gól z hole Holomka. V úplném závěru druhé části pak Trutnov nevyužil čtrnácti vteřinovou přesilovku pět na tři.

Do poslední části se tak nastupovalo za otevřeného stavu. Děčín měl nadále velkou převahu a spoustu šancí, jenže v polovině této části, zase při vlastním oslabení ujela dvojice hostů a po skvěle sehrané situaci dva na jednoho střílel do prázdné branky Jindřich. Tento úder už Děčín nerozchodil. Nadále se sice snažil o zteč trutnovské branky, ovšem už z toho byla patrná křeč. Výhru a historický mezník (hned v první sezoně ve druhé lize postoupil Trutnov do druhého kola play off) trutnovského hokeje pak pečetil při power play šťastnou střelou do prázdné branky hostující Andres.

Děčínu tak skončila trochu divoká sezona, ve které prošel tento tým několika výraznými otřesy, včetně změny trenéra, výsledky jako na houpačce a odchodem nebo zraněním několika opor. Všichni doufejme, že se z toho rychle oklepe.

Branky: 28. Tomeček, 38. Holomek – 14. Mikšovský, 35. Divíšek, 50. Jindřich, 60. Andres. Vyloučení 3:7. Využití 1:0. Oslabení 0:2. Před 440 diváky řídil Nečas.

HC Děčín: Zámostný – Stezka, Saska – Sádovský, Zákoutský – Mizera, Bedan – Tomeček, Gergel, Kentoš – Štverák, Filipovský, O. Luka – Mouka, Brož, Holomek – Vopálka, Sladký.