Na jeho počest vznikl projekt Legenda pomáhá, do kterého se také zapojil klub HC Děčín. Na přelomu ledna a února totiž do vybraných utkání nastoupí kluby Tipsport extraligy, WSM ligy a vybrané týmy II. ligy ve speciálních dresech podle jednotného návrhu s Hlinkovou podobiznou na hrudi.

Děčínští Medvědi si tyto dresy obléknou již v sobotu, kdy od 18.00 hostí Jablonec nad Nisou. „Hrané dresy následně půjdou do aukce, jejíž výtěžek bude předán Nadačnímu fondu Ivana Hlinky. Ten pomáhá bývalým hráčům, kteří se sami, nebo jejich rodiny, nacházejí v sociálně obtížné životní situaci, například zakoupením invalidních pomůcek," prozradil Radek Kolínský, marketingový manažer HC Děčín. Tvář Ivana Hlinky bude i na jabloneckých dresech.

V probíhající sezóně si připomínáme výročí 50 let od chvíle, kdy tento velký muž poprvé vstoupil na extraligový led a svým pověstným stylem se rozjel za velkolepou kariérou. Na jeho počest vznikl projekt Legenda pomáhá, jehož cílem je spojit obrovskou sílu celého hokejového hnutí v Česku, a to v podobě, jaká nemá v naší historii obdoby.