Moc se jim ale před zápasem nevěřilo, neboť přivítali dosavadního suveréna z Klášterce, který ještě v sezoně neztratil ani jeden bod. Děčín naopak ve dvou předchozích duelech na domácí půdě nezískal ani bod a tak byl favorit celkem jasný.

Papírové předpoklady se ale nenaplnily, a to i přesto, že hosté dělali pro vítězství vše, včetně neustálého protestování, stížností a v některých momentech až zákeřné hry. Domácí se ale zlomit nenechali.

HC Děčín – HC Klášterec n. O.

4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Do utkání vstoupili děčínští hráči aktivně a kdyby v páté minutě vedli tři nula nemohl se nikdo divit. Ale na kdyby se nikde, natož v hokeji, nehraje a v 7. minutě tak Děčín po překvapivé střele Kalinoviče prohrával. Pak měli Klášterečtí velký tlak a domácí zachránila ve dvou případech i branková konstrukce. Při ostatních šancích hostů zářil brankář Lavinger. Děčín se ze sevření vymanil a v 15. minutě měl obrovskou možnost na vyrovnání, jenže Myšík trestné střílení nedal. Vše napravil o necelou minutu později Šnajdr, který mířil po nenápadném útoku přesně k tyči.

Pak byla vinou vady ledu prví třetina přerušena a pokračovala až po normální přestávce, po které na hráče čekala dohrávka první části a celá druhá třetina. Krátce po návratu na led ihned po vhazování v útočném pásmu bleskurychle vystřelil Luka a puk zapadl do spodního růžku klášterecké branky. Děčín tedy po první třetině vedl.

Jenže ve druhé části se po vyrovnaném průběhu trefil jen Panocha a před závěrečným dílem bylo vše otřené.

Hned na začátku poslední třetiny vstřelili hosté Jáchymem hodně šťastnou braku a s domácími to vypadlo zle. Ovšem v 50, minutě se svým důrazem nadvakrát prosadil Havlíček a opět bylo vyrovnáno. Hlavní slovo si pak vzal šest a půl minuty před koncem děčínský Štěpánek, který zúročil své obrovské zkušenosti, obranu včetně brankáře hostů si doslova vychutnal, se zakončením se neunáhlil a zařídil pro Děčín zlatý gól.

„Musím se přiznat, že jsme věřili, že šance uspět je. S Kláštercem jsou to vždy kvalitní zápasy s otevřeným koncem. Hráči, až na několik výjimek, plnili stanovené pokyny, důsledně pokrývali soupeře a také už konečně častěji stříleli. Všichni do jednoho makali jako jeden muž a ukázali i vnitřní sílu, když se nepodělali v momentě, kdy jsme prohrávali. Jsme s výhrou hodně spokojení,“ řekl trenér Děčína Aleš Havlík.

Branky: 16. Šnajdr, 18. Luka, 50. Havlíček, 54. Štěpánek – 7. Kalinovič, 23. Panocha, 43. Jáchym. Vyloučení 6:5. 220 diváků, řídil Stolín.

HC Děčín: Lavinger – Štěpánek, Marek – Molnár, Sádovský – Kaltenböck, Mizera – Dvořák – Filipovský, Oliverius, Luka – Havlíček, Myšík, Stibor – Mouka, Štverák, Šnajdr.