Děčín po porážce 1:5 v prvním zápase, přišla přestřelka na děčínském ledě a domácí po výhře 8:5 srovnali stav série na 1:1.

Domácí trenéři neskrývali svou spokojenost s předvedeným výkonem svých svěřenců. „Musím kluky pochválit, byl vidět velmi dobrý přístup k utkání a hlavně hráči do zápasu dali srdíčko. Byl to tvrdý zápas ve stylu play–off. Hrálo se agresivně s maximálním nasazením. Samozřejmě tam byly i chyby, ale to není vyjímkou ani v extralize. Byl to jeden z nejlepších zápasů v sezóně,“ nešetřil slova chvály asistent trenéra Karel Bedan.
Domácí sice opět inkasovali pět branek, konto soupeře oproti prvním duelu zatížili osmkrát. „Hodně nám pomohla kulisa, tímto chci poděkovat fanouškům. Také bylo vidět, že se kluci mnohem více vyhecovali, než v Mostě. Šli za svým cílem a nakonec se to díky obrovskému nasazení povedlo.

Celá série vyvrcholí dnes od 17.30. Pokud Děčín nesleví, může v Mostě slavit postup. „Jak uspět? Je to jednoduché, stačí zopakovat výkon z domácího utkání, to jsme neměli k hráčům žádné výtky,“ vyřkl jasné přání Bedan.

V prvním měření sil se do branky postavil Wegert, doma dostal příležitost Lavinger. Kdo se postaví mezi tři tyče v rozhodujícím souboji? „Samozřejmě se o tom radíme s Alešem Havlíkem, já osobně budu pro Lukáše Lavingera a myslím, že Aleš bude mít stejný názor, jako já. Ostatní hráči mají menší šrámy, ale všichni jsou naprosto připraveni poprat se o vysněný postup,“ dodal závěrem Karel Bedan.