Hostům, kterým patřila úvodní desetiminutovka, ve které byli aktivnějším týmem, se podařilo v osmé minutě otevřít skóre utkání. PETR CHYTRÁČEK z pravé strany prostřelil Lavingera a hosté mohli slavit vedení - 0:1. Poté převzali iniciativu hráči Děčína a před brankou Trutnova měli spousty šancí, které ale k vyrovnání nevedly. Nakonec se podařilo srovnat krok v patnácté minutě, kdy RADIM VACEK trefil kotouč z těžkého úhlu a ten skončil v Jeschkeho brance - 1:1. Medvědy poté jako když někdo pokropil živou vodou. Bylo jich plné kluziště, před trutnovskou klecí si vytvořili obrovský tlak, ale Oto Jeschke ho ustál. V polovině devatenácté minuty už ale musel čelit druhému děčínskému gólu. Sílící tlak nešel ustát. Pavel Zajan našel ve skrumáži před trutnovskou brankou volného JAROSLAVA HAŠKA, který poté zkušeně zametl puk za jeho záda a Medvědi strhli vedení na svou stranu - 2:1.
 
Ve dvaadvacáté minutě ale bylo znovu vyrovnáno. TOMÁŠ ZAHRADNÍK těsně před Lavingerem švihl do střely a dokázal ho prostřelit - 2:2. Hosté se ovšem radovali pouhé čtyři minuty. V šestadvacáté minutě propálil tvrdou ranou Jeschkeho PAVEL ZAJAN, který tak využil signalizované vyloučení hostů - 3:2. Hosté se ale nevzdali a po polovině utkání se dočkali dalšího vyrovnání. DAVID SMÉKAL z levého kruhu prostřelil Lukáše Lavingera a začínalo se opět od začátku - 3:3. Poté měli děčínští hokejisté sérii dalších velkých šancí, které ale gólem opět neskončily. Ani ta Zajanova těsně před koncem druhé periody. Po dvou třetinách tak na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav 3:3.
 
V úvodu třetí třetiny se sám přiřítil do útočného pásma Jaroslav Hašek a z mezikruží pálil na hostujícího brankáře, který pravou rukou srazil kotouč do bezpečí. V osmačtyřicáté minutě se tváří v tvář Jeschkemu ocitl Lukáš Sladkovský, jeho blafák ale zastavil právě brankář Trutnova. Ten si připravil další přesné zákroky v dalším průběhu hry, kdy ustál další obrovský tlak. Tři a půl minuty před koncem třetí třetiny se do další šance dostal Jaroslav Hašek, jenž střílel těsně před Jeschkem, ale ten se opět zaskvěl. Tlak si poté vytvořili také hosté a půl minuty před koncem poslední části hry zachránil Lukáš Lavinger svůj tým od pohromy. Proti střele Aleše Půlpána, který zakončoval takřka do odkryté klece, se stihl fantasticky přesunout a svým zákrokem tak jeho akci zhatil. Základní hrací doba tak vítěze neučila a na řadu přišlo pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. To ale bylo z obou stran velmi opatrné a nikdo se nedokázal trefit, aby utkání rozhodl. Po závěrečné siréně pak přišly na řadu samostatné nájezdy, které rozhodli hosté. PETR CHYTRÁČEK vsítil ten rozhodující a zařídil tak pro Trutnov bonusový bod navíc.

HC Děčín - HC BAK Trutnov 3:4 po sam. náj. (2:1; 1:2; 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Vacek R. (Chmelař), 19. Hašek (Zajan, Volráb), 26. Zajan (Chmelař, Hašek) – 8. Chytráček (Zahradník, Fedulov), 22. Zahradník (Fedulov, Bezděk), 31. Smékal (Chytráček, Suvorov), rozh. náj. Chytráček
  
Sestava HC Děčín:  Lavinger (Šticha) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Tenkrát B., Chmel, Vaněk, Molnár (A) – Zajan, Sladkovský, Volráb – Fojt, Faigl, Oliverius (C) – Chovanec, Chmelař, Vacek R. – Hašek (A), Kopta, Amirov