HC Děčín – HC Roudnice n. L.

4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Domácí nastoupili do utkání s několika úplně novými tvářemi, které angažovali v uplynulém týdnu. Mezi tyče se tak postavil brankář Michal Láníček, a ve třetí útočné formaci se představili Vaľko a Hruška. Nutno podotknou, že byli rozhodně přínosem. Alespoň dva prvně jmenovaní, brankář Láníček podržel svůj tým několika velice důležitými zákroky a i když se podílel na druhé inkasované brankce, byl rozhodně jedním z hlavních strůjců vítězství. Slovenský útočník Vaľko se zpočátku zžíval s týmem, ale ve třetí třetině zaznamenal vítězný děčínský gól.

V první části měli ještě hosté síly a byl to vyrovnaný boj. Hosté šli do vedení ve 4. minutě, kdy prokráčel děčínskou obranou zkušený Roman Kala a střelou do vinglu nedal Láníčkovi šanci. Domácí se rozjížděli pomaleji a první velké šance měli až v 16. minutě, Marek, ani Hříbal však branku netrefili. O tři minuty později si druhý jmenovaný vše vynahradil, když po pohlené kombinaci celé první formace a pohotovém blafáku vyrovnal střelou do prázdné branky.

Ve druhé části už měl Děčín očividnou převahu, vyjádřil ji však jen gólem Štveráka, který ve 26. minutě využil přesilovku po ideální přihrávce Stezky. Naopak druhý gól si vlastně ve 36. minutě dali domácí sami, po chybě v obraném pásmu nevěděl Láníček kde má puk a dojíždějící Sailer měl snadnou úlohu.

Ve třetí části pokračoval stejný obraz hry, Děčín hrál hokej, hosté se bránili a vyráželi ke sporadickým brejkům. Ve 49. minutě se předvedla nová děčínská akvizice Vaľko, ten se při hře čtyři na čtyři proháčkoval před branku a pohotově zasunul mezi betony roudnického brankáře. Výhru Děčína pak pečetil šestnáct vteřin před koncem při power play hostů do prázdné branky O. Luka.

Branky: Hříbal, Štverák, Vaľko, O. Luka – R. Kala, Sailer. Vyloučení 5:7. Využití 1:0. Před 300 diváky řídil Wuhterle.

HC Děčín: Láníček – Štěpánek, Marek – Stezka, Loučka – Havlíček, Kuncl – O. Luka, Hříbal, Tomeček – Češka, Štverák, Filipovský – Vaľko, Hruška, Nekvinda. Trenér V. Borůvka, as. P. Werner.