Domácí krůček po krůčku plnili roli favorita a necelé tři minuty před koncem druhé části vedli o tři branky. Na děčín by v tu dobu nikdo nevsadil ani pověstnou zlámanou grešli. Jenže…..

Klášterec n. O. – HC Děčín 5:4 (1:1, 1:0, 3:3)

První třetina byla u obou stran týmu velmi opatrná. Jako první se prosadil Děčín ihned v 1. minutě, když Štverák vybojoval puk za Damaškovo brankou a sám zakončil. Klášterci se podařilo vyrovnat o pět minut později, když Kocek prostřelil vše co mu stálo v cestě. Ve druhém dějství nejprve dvakrát udeřil nestárnoucí Buchal, který přesně po dseti minutách stanovil skóre na 3:1. Když pak ve 47. minutě přidal čtvrtý gól favorita Suk zdálo se být rozhodnuto. Děčín ale nesložil zbraně, nadechla se k parádnímu výkonu a ještě v prostřední části snížil Zůbek.

Domácí bránili v posledním dějství výsledek, ale to se jim málem nevyplatilo. Hostující hráči totiž zásluhou Valka a Jaroměřského vyrovnali. Necelé tři minuty před koncem se tedy začínalo znovu. Bohužel pro hosty odmítl prodloužení devět vteřin před koncem klášterecký Zmeškal, který nic nezmeškal a střelou od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Branky: 6. Kocek, 33. a 43. Buchal, 47. Suk, 60. Zmeškal – 1. Štverák, 48. Zůbek, 53. Valko, 57. Jaroměřský. Rozhodčí: Pražák,

HC Děčín: Zikmund – Jaroměřský, Sádovský, Marek, Stezka, Havlíček, Molnár – Tomeček, Štverák, Zůbek – Filipovský, Oliverius, Valko – Chvátal, Mach, Češka – Hříbal, Řídel, Šohaj, Fiala.