Předem ale bylo jasné, že to nebude snadný úkol, neboť v dalším kole II. NHL přivítali tým HC Roudnice n. L., se kterým v předchozích dvou zápasech prohráli a nezískali ani bod. Tentokrát ale předvedli velmi dobrý výkon, rychle dali zapomenout na předchozí kolaps na ledě pražské Kobry a nakonec si připsali dva cenné bodíky za výhru v prodloužení.

HC Děčín – HC Roudnice

3:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)

První část byla celkově ospalá, ale letargii občas přece jen narušily nějaké ty šance. Nejprve neproměnil samostatný nájezd domácí Chládek a pak se dral do šance Štverák, ale ani on nebyl úspěšný. Na druhé straně začal zlobit kanonýr Mrňa. Jeho první tři slibné možnosti parádně vychytal Lavinger v děčínské brance. Na jeho čtvrtý pokus v 16. minutě už ale nestačil a Roudnice vedla. Mrňa pak v závěru ještě nastřelil břevno.

Ve druhé části se tempo hry výrazně zvýšilo a byli to domácí kteří tahali za delší konec provazu. Jejich tlak pak přinesl i ovoce. Nejprve vyrovnal ve 24. minutě trochu nenápadnou střelou od modré Molnár. V závěru této části hry vydolovali v rohu u mantinelu puk Oliverius se Zikou, přihráli volnému Filipovskému a ten byl nekompromisní. O druhé přestávce tak svítil na tabuli stav 2:1.

Poslední dějství začalo velkou šancí Filipovského při hře 4 na 4. Mířil ale nad roudnickou branku. Nedáš dostaneš se potvrdilo vzápětí. Ve 44. minutě překvapil jinak výborného Lavingera z ostrého úhlu Kotrba a bylo vyrovnáno.

Děčín se rychle oklepal a opět si vytvořil herní převahu i šance, ale ta produktivita… Zápas tak dospěl do prodloužení. V tom byli domácí už výrazně lepší a hosté se bránili zuby nehty. S postupem času ale jakoby se už oba tým začaly smiřovat s nájezdy. Jenže dvacet vteřin před koncem o sobě dala vědět nová akvizice děčínského týmu Zika, který pohotovou střelou rozhodl o tom, že dva body zůstanou v Děčíně.

„Jsem spokojený s nasazením i hokejovým výkonem a nakonec i s výsledkem. I když jsme mohli rozhodnout v normální hrací době, kdy jsme byli v závěru aktivnější. Přibrzdilo nás ale zbytečné vyloučení Havlíčka. Sestava sice nebyla ideální, ale nakonec hráči ten výpadek z Prahy svým přístupem odčinili,“ řekl trenér děčínského týmu Aleš Havlík.

Branky: 25. Molnár, 38. Filipovský, 65. Zika – 16. Mrňa, 44. Kotrba. Vyloučení 6:5. Využití 0:2. S přehledem řídil Luczków, 120 diváků.

HC Děčín: Lavinger – Kaltenböck, Dvořák – Sádovský, Stezka – Mizera, Molnár – Havlíček, Řídel, Luka – Filipovský, Oliverius, Zika – Drnec, Stibor, Šnajdr – Štverák, Chládek. Trenéři Havlík a Bedan.