„Sen se stal skutečností. Musím říct, že po vítězství v prvním zápase v Praze jsme si opravdu věřili, že to před našimi skvělými fanoušky dotáhneme do úspěšného konce. Myslím, že jsme dnes byli celé utkání o trochu lepším mužstvem. Měli jsme trochu obavy z našeho velkého hřiště, protože Kobra disponuje hráči s výborným bruslením. Chtěli jsme hrát ještě lépe do obrany než u nich a přecházet do rychlých protiútoků, které se nám v poslední době dařily,“ řekl spokojený Tomáš Mareš, kouč HC Děčín.

Svěřenci kouče Mareše šli do zápasu s vedením 1:0 v sérii, jelikož první zápas na ledě Kobry vyhráli. Na domácím ledě v dobré atmosféře zlomil bezbrankový stav v 17. minutě Tomáš Nezbeda, který nadvakrát překonal brankáře Sochůrka. Na druhou trefu se čekalo dvacet minut, na konci druhé třetiny Děčín slavil podruhé, když se v přesilové hře prosadil David Tůma. 

Ve 49. minutě dodal domácím jistotu opět Tomáš Nezbeda, který využil parádní přihrávku od Davida Tůmy. Hosté to ale nezabalili, v 53. minutě díky Šťastnému využili přesilovku a dostali se zpátky do hry. Jejich nadšení ale za tři minuty opařil rychlý děčínský brejk. Akci dva na jednoho ukázkově zakončil nahrávající Lukáš Nezbeda a střílející Jan Tůma. Pražský Duda sice opět snížil skóre a dostal Kobru na dostřel dvou branek, ovšem v poslední vteřině popáté rozsájal děčínský zimní stadion David Tůma. 

„Po druhé třetině jsme vedli o dvě branky, pořád jsme ale hráče nabádali k zodpovědné obranné hře. Zlomovým momentem byl náš třetí gól, který nás uklidnil a dodal ještě více sebedůvěry do závěru zápasu. Samotný zápas měl vynikající atmosféru, naši skvělí fanoušci nás hnali za vítězstvím celé utkání a zaslouží si obdiv celého mužstva. No a naše mužstvo? Klobouk dolů co dokázalo, protože po porážce v Řisutech nám věřil opravdu málokdo,“ zdůraznil. 

Osmifinále play-off startuje v sobotu 11. března. Děčín od 17.30 nastoupí na ledě Letců z Letňan. Další dvojice tvoří Chomutov - Most, Tábor - Příbram a Ústí - Vrchlabí. 

„V úterý a ve středu dostanou hráči zasloužené volno a od čtvrtka se začneme připravovat na vítěze naší skupiny. Oni musí, my můžeme překvapit. Na tu sérii se těší celý Děčín a my budeme za Děčín bojovat. Závěrem bych chtěl znovu pozdravit pana Františka Havránka," dodal kouč děčínských hokejistů.

HC Děčín - Kobra Praha 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 17. T. Nezbeda (D. Tůma), 36. D. Tůma (T. Nezbeda, Trávníček), 49. T. Nezbeda (D. Tůma, Faigl), 56. J. Tůma (L. Nezbeda, Trávníček), 60. D. Tůma (T. Nezbeda) – 53. Šťastný (Šteiner), 57. Duda (Houška, Šteiner).

Rozhodčí: Hlinka, Domský – Goltsch, Janíček.Vyloučení: 4:8.Využití: 1:1.Diváci: 1 093. Konečný stav série: 2:0.

HC Děčín: Lavinger – Brož, Kaltenböck, Charvát, Loukota, Kučera, Mikulec – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – J. Tůma, L. Nezbeda, Trávníček – Macek, Černý, Gottfried – Nowák. Trenér: Mareš.