„Tři body samozřejmě bereme. Ale mrzí mě tři inkasované branky," povídal děčínský trenér Jan Havlíček.

Děčínští diváci byli ale čtyřicet minut jako na trní, hosté se totiž drželi a po dvou třetinách ztráceli pouze jednu branku. Domácí mohli jít do vedení v osmé minutě, střelu Kaltenböcka zastavila tyčka. Tři minuty před koncem dorazil za Kůdelu vyražený kotouč Faigl.

V prostřední části si oba celky vytvořily několik slibných příležitostí, ale jak domácí Lavinger, tak hostující Kůdela byli pozorní. Kouzla děčínského brankáře zbavil v 37. minutě Šesták, který dokázal vyrovnat. Jenže za 14 sekund se po vhazování dostal kotouč k Faiglovi, který bekhendem vrátil Medvědům těsný náskok. „První dvě třetiny nás výrazně podržel Lukáš Lavinger," připomněl Havlíček.

Do poslední periody vlétli děčínští hokejisté jako uragán. Třetí trefu přesně po minutě obstaral Patzelt, který se prezentoval pohotovou dorážkou v přesilové hře. O necelé dvě minuty poté předvedlo duo Vacek Volráb ukázkové řešení akce dva na jednoho. Dan Volráb tak skóroval popáté v posledních třech zápasech. A ve 44. minutě přišla pátá rána pro Vajgara. Po vhazování se ke střele dostal Chmel a plachtící kotouč skončil v brance. V tomto okamžiku skončil zápas pro brankáře Kůdelu, kterého nahradil Marek.

Ten vydržel s čistým kontem čtyři minuty. Medvědi využili tlaku z právě skončené přesilové hry a šestý gól obstaral Brandejský. Po obrovské šanci, ve které se objevil Buďa, pak zbytek zápasu patřil hostům. Nejprve po pěkné kombinaci snížil Šesták, skóre pak v početní výhodě uzavřel Pípal.

Medvědi tak ve třech zápasech v roce 2016 získali šest bodů a nastříleli 20 branek. „To nás těší. Víme, že v útoku se dokážeme prosadit. Ale musíme se zaměřit na obranu. Tu musíme zlepšit," dodal děčínský trenér.

Medvědi tak v tabulce poskočili na 16. místo. V dalším kole hraje Děčín v sobotu 16. ledna od 17.00 na ledě IHC Písek.

HC Děčín - HC Vajgar Jindřichův Hradec 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 18. Faigl (Buďa, Patzelt), 38. Faigl (Buďa, Procházka), 41. Patzelt (Buďa, Faigl), 43. Volráb (Vacek, Hříbal), 44. Chmel (Oliverius, Zika), 49. Brandejský (Chmel) - 37. Šesták (Kohút, Samohejl), 53. Šesták (Záhora, Samohejl), 56. Pípal (Popelka, Voříšek).

R: Battěk - Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0.

HC Děčín: Lavinger (Kácha) - Vaněk, Hříbal, Zdvořáček, Kaltenböck, T. Procházka, Molnár, Chmel - Hašek, Volráb, Vacek - Vykouk, Oliverius, Zika -  Patzelt, Faigl, Buďa - Brandejský, Fojt, Sýkora - Chovanec.