„Ve středu proti Klatovům jsme měli kliku. V Praze jsme předvedli tříminutový výpadek, Kobře tam pak napadalo všechno, do čeho domácí hráči plácli," mrzelo děčínského trenéra Jaromíra Carvana.

Jeho svěřenci drželi 46 minut domácí na uzdě, když vedli 3:1. „Hráli jsme výborně," podotkl Carvan.

Jenže pak Medvědi vypadli z role a během několika minut inkasovali tři góly. „Byly tam individuální chyby, které Kobra potrestala. Ale také velká smůla, kdy se to k nim odrazilo před naší prázdnou branku," kroutil hlavou Carvan.

Děčín se ještě vzchopil, když v oslabení vyrovnal Volráb. Jenže pražský Tuma v 53. minutě prostřelil Lavingera a tři body tak zůstaly na ledě favorita. „Kobra je možná nejsilnějším týmem celé soutěže. A pokud ve vzájemném souboji uděláte takové chyby, dokáže je potrestat," zdůraznil děčínský hokejový trenér.

Tomu se postupně dávají dohromady hráči, kteří chyběli. „Na ledě jsou Michal Oliverius a Tomáš Faigl, dvakrát byl litoměřický Venca Racek. Ale na druhou stranu nám chybí stále čtyři obránci. Nyní mají hráči třídenní volno. Je potřeba si odpočinout a doufat, že v dalším utkání proti Jablonci budeme v silnějším složení," pevně věří Carvan.

Děčínští tak v našlapané druholigové tabulce klesli
na sedmé místo. Na led vyjedou v sobotu 5. listopadu, kdy v domácím prostředí od 18.00 hostí Jablonec.

HC Kobra Praha – HC Děčín 5:4 (0:1, 1:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 35. Antončík (Jedlička, Švaříček), 46. Tuma (Hlinka), 47. Slanina (Šteiner), 47. Jakeš (Jedlička, Antončík), 53. Tuma (Vlach) – 10. Zajan (Sýkora), 28. Chmel (Volráb), 30. Oliverius (Vacek), 51. Volráb (Hašek).

R: Valenta – Kučera, Zmeškal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

Děčín: Lavinger – Vaněk, Saska, Procházka, Zdvořáček, Hucek, Chmel, Kvaček – Hašek, Volráb, Sýkora – Faigl, Oliverius, Racek – Kment, Zajan, Vacek – Chovanec.