Hosté začali na ledě posledního Milevska plnit roli papírového favorita velmi brzy. Po dvanácti sekundách otevřel skóre Vávra. Domácí sice srovnali, ale Pořický vrátil do konce třetiny Děčínu vedení. Když Baránek v 21. zvyšoval na 3:1, vypadalo to, že Děčín má utkání pod kontrolou. Jenže ve 34. minutě domácí Markulinec dává čtvrtou branku a Milevsko vede 4:3. V poslední vteřinách druhé periody však srovnává Michal Oliverius.

Ten samý hráč pak v poslední třetině zařídil oba děčínské góly. Nejprve ve 46. minutě vstřelil vítěznou branku, v poslední minutě pak přihrál Vávrovi na šestou branku.

Děčín tak poskočil na první místo II. ligy, druhé Klatovy však mají dvě utkání k dobru.

HC Milevsko - HC Děčín 4:6 (1:2, 3:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Sumerauer (Kořánek), 23. Procházka (Hamerle), 30. Homolka (Markulinec), 34. Markulinec (Homolka, Bernad) - 1. Vávra (Oliverius, Zika), 16. Pořický (Racek), 21. Baránek (Filipovský), 40. Oliverius (Zika), 46. Oliverius (Stezka, Zika), 60. Vávra (Oliverius).

Vyloučení: 5:6.

HC Děčín: Lavinger (Zámostný)- Stezka, Sádovský, Hříbal, Grin, Molnár, Nikl, Novotný, Dvořák- Zika, Oliverius, Vávra- Drnec, Baránek, Filipovský- Vacek, Racek, Pořický- Kopas, Řídel, Šetka.

Ostatní výsledky 12. kola:

HC Řisuty - HC Tábor 7:4 (2:2, 2:1, 3:1), Kobra Praha - Milevsko 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1), Jablonec n. N. - SHC Klatovy - odloženo, Klášterec - Sokolov 4:3 sn (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0).