První dva duely vždy vyhráli mostečtí hokejisté, kterým se proti Děčínu dařilo i střelecky a pokaždé mu nasázeli sedm a více branek. Tentokrát to už bylo jinak a zápas se dá označit jako duel tří rozdílných třetin. Zatímco ta první byla vcelku vyrovnaná, ve druhé kralovali na ledě domácí. Ve třetí části měli naopak trochu navrch hosté, jelikož domácí se začali očividně bát o výsledek. Nakonec dopadlo pro Děčín vše dobře.

HC Děčín – HC Most

5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Začalo se svižně a hned v první minutě byly k vidění šance na obou stranách, ovšem skóre se zatím neměnilo. Nehrál se nějak oslnivý hokej, bylo to poměrně nervózní a nepřesné, přesto, nebo právě proto se urodilo v první části dost šancí na obou stranách. Skóre se ale měnilo jen dvakrát a to dokonce v rozmezí neuvěřitelných tří vteřin. Přesně v polovině deváté minuty využil druhou přesilovku Mostu v utkání Kašťák a hosté vedli 1:0. Jenže hned po rozehrání ujel po křídle Valko, z ostrého úhlu napálil puk před mosteckou branku, kde si ho překvapený brankář hostů srazil sám za brankovou čáru a po třech vteřinách tak bylo vyrovnáno. V závěru první části ještě domácí velmi podržel výborný brankář Zikmund.

Druhá část patřila zcela Děčínu. Hned ve 22. minutě se po rychlém protiútoku bezchybně provedeným blafákem prosadil obránce a hrající manažer Havlíček. Hosté měli obrovskou možnost na vyrovnání ve 27. minutě, kdy pelášili na osamoceného Zikmunda hned dva útočníci, situaci ale nevyřešili dobře a stav se neměnil. Zřejmě rozhodující moment celého utkání přišel přesně v polovině, tedy ve 31. minutě. To Děčín udeřil hned dvakrát. Nejprve zatáhl puk do třetiny hostů Král, neukvapil se, počkal na nejvhodnější moment přihrávky na najíždějícího Valka a ten mířil, jak je u něho zvykem, přesně. Hned po rozehrání pak ujel po křídle Zúbek a střelou z velkého úhlu překvapil brankáře hostů Brzobohatého, kterého tak vyhnal z klece. Nastoupil místo něj Melichar, který ve druhé části vychytal několik výborných možností domácích včetně sólového úniku Štveráka ve vlastním oslabení přes celé hřiště.

Zdálo se být téměř rozhodnuto, jenže v posledním dějství vše zdramatizovala zahraniční akvizice hostů Ozolins, který nejprve ve 42. minutě využil dorážkou přesilovku a poté v 57. minutě ve vlastním oslabení po špatné rozehrávce domácích vymetl pavučinku děčínské branky. Schylovalo se k velkému dramatu, Most totiž začal celkem brzy power play a měl blízko k vyrovnání, půl minuty před koncem ale trefil jen tyč. Naopak na druhé straně mířil v poslední vteřině přesně do prázdné branky Král a bylo hotovo.

Branky: 9. a 31. Valko, 22. Havlíček, 31. Zúbek, 60. Král – 9. Kašťák, 42. a 57. Ozolins. Vyloučení 8:8. Využití 0:2. Oslabení 0:1. Před 340 diváky řídil Wurtherle.

HC Děčín: Zikmund – Jaroměřský, Sádovský – Loučka, Brož – Marek, Havlíček – Tomeček, Štverák, Zúbek – Chvátal, Oliverius, Luka – Filipovský, Valko, Král – Hříbal, Sladký. Trenér V. Borůvka.