HC Č. Lípa – HC Děčín 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Ve zmiňované minutě postrčil po odpískání Postl svého protivníka, za což dostal dvě minuty, pak ale zřejmě ještě něco řekl rozhodčímu (to vědí ale jen oni dva), za což se obvykle uděluje desetiminutový osobní trest, k udivení všech však dostal Postl trest do konce zápasu. Proč tomu tak bylo, o tom ať si udělá závěr každý sám. V každém případě byl do té doby Postl nejlepším hráčem na ledě, jeho formace pracovala jako dobře seřízené švýcarské hodinky a přidávaly se k tomu i další útoky i s obranami. Vyloučení kapitána ale Děčín zcela vyvedlo z rovnováhy, nemohl najít svůj rytmus a nakonec inkasoval čtyři branky. Konečný výsledek je tak pro hosty až příliš krutý.

První třetina byla dlouho opatrná, až v 15. minutě zapomněla děčínská obrana na M. Olivieruse a ten chladnokrevně zakončil. Jenže minutu a půl před koncem úvodní části ujela první formace a Tomeček vymetl pavučinku v šibenici domácí svatyně.

Do druhé třetiny vlétl Děčín jako uragán a jeho obrovský tlak logicky vyústil ve vedoucí gól, který dal Postl. Bohužel na odpověď se nemuselo čekat dlouho a po necelé minutě vyrovnal Růžek. Děčín však nadále tlačil a v té době byl lepším celkem. Pak ale přišla již zmiňovaná osudná 34. minutě a pak už dávali góly jen domácí. Děčín nevyužil ani dvě přesilovky pět na tři.

Branky: 15. M. Olivierus, 25. Růžek, 36. a 48. Hudíček, 36. Preussler, 50. Šesták – 19. Tomeček, 24. Postl. vyloučení 9:8. 10. min OT Olivierus (CL), do konce ut. Postl (DC). Využití 1:0. 1 200 diváků.

HC Děčín: Zikmund (50. Zámostný) – Sádovský, Bedan – Mizera, Novotný – Mouka, Marek – Wágner – Filipovský, Štverák, Přeučil – Postl, Gergel, Tomeček – Hříbal, Šnajdr, O. Luka – Chvátal, Gottfried. Trenér M. Mach.