NED Nymburk – HC Děčín 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Děčínským hokejistům se vstup do nového roku vydařil, když vyhráli v Kolíně a pak i doma na silným Mělníkem. Tuto započatou sérii rozhodně chtěli prodloužit na nymburském ledě. Doma sice nad stejným soupeřem vyhráli v říjnu 5:2, věděli ale, že to tentokrát tak snadné nebude. V tabulce totiž oba soupeře od sebe dělil pouhý jeden bod. Na devátý Děčín ho ztrácel Nymburk na jedenáctém místě. Hrálo se tedy o hodně.

O vyrovnanosti obou soupeřů svědčila i první třetina. Oba celky se nikam nehnaly, soustředily se spíše na obranu a když už se nějaká ta šance urodila byli na místě oba brankáři. Není tedy divu, že se poprvé odcházelo do kabin ze bezbrankového sta­vu.

Druhá třetina se hostům příliš nepovedla. Tedy vlastně jen jedna minuta. Ve 33. minutě totiž dvakrát inkasovali. Hrálo se v nestandardním počtu, když na každé straně chyběl jeden hráč. Nejprve se trefil Vondrlík a dvanáct vteřin po něm stanovil účet druhé části Martinec. Po tomto gólu odešel děčínský brankář Zikmund na střídačku a mezi tyčemi ho nahradil Zámostný.

Poslední část už byla zase vyrovnaná. Domácí se sice nejprve dostali ve 45. minutě zásluhou Turínského, který využil přesilovku, do tříbrankového vedení, poslední zápis do střelecké listiny ale udělal hostující Hříbal, který se prosadil po Gergelově přihrávce také v přesilové hře.

Branky: 33. Vondrlík, 33. Martinec, 45. Turínský – 54. Hříbal.