Hodně vyhecované derby druhé hokejové ligy viděli diváci v Děčíně, kde místní klub přivítal litměřický Stadion. Nechyběly emoce na ledě, ani v hledišti. A před skvělou atmosférou, o kterou se staraly především oba fankluby, viděli diváci osm branek a hlavně výrazně zlepšený výkon domácích. Ty připravil o tři body za vítězství smolný úvodní gól Litoměřic a velmi sporný čtvrtý gól Litoměřic. Ten rozhodčí Wagner uznal i přesto, že ze své pozice nemohl puk vidět. Přesto mohli odcházet fanoušci Děčína po delší době spokojeni z předvedeného výkonu. Obzvlášt, když hosty několikrát zachránil brankář Volke, který chytil několik tutovek. A když už puk propadl Volkemu výstrojí, zasáhl některý z jeho spoluhráčů.

HC Děčín – Stadion Litoměřice 4:5 SN (1:1, 2:2, 1:1)

Hned první větší šance v 5. minutě přinesla branku. Litoměřický Buďa hledal najíždějícího Hlusičku, tomu sice puk ujel, ale brankového úspěchu se přesto dočkal. Brankář Zikmund totiž vystartoval proti puku, jenže jej netrefil a Hlusička už měl snadnou práci umístit puk do opuštěné branky – 0:1. A o minutu později mohlo být pro domácí ještě hůř. To se před Zikmundem z ničeho nic zjevil Novák, ale strážce děčínské svatyně zachoval klid. Děčín se snažil tlačit do branky Litoměřic, vytvářel si dobré šance díky rychlé kombinační hře. Jenže děčínské snahy vždy ztroskotaly na Volkem. Ale stejně si na druhé straně vedl i Zikmund, který během oslabení zlikvidoval Buďovu tutovku. Vyrovnání se Děčín dočkal až v předposlední minutě první třetiny. Při hře čtyři na čtyři hrál před litoměřickou brankou nejdůrazněji Martin Luka, kterého přesnou nahrávkou zpoza branky našel jeho bratr Ondřej – 1:1.

Do vedení se Litoměřice dostaly čtyři minuty po první přestávce během přesilovky. Novákova střela sice děčínskou branku minula, jenže se nešťastně pro Děčín odrazila ke Šnajdrovi a ten jen nastavil hůl – 1:2. Litoměřickým ale jejich radost dlouho nevydržela, protože už o dvě minuty později bylo opět vyrovnáno, když Děčín dokázal díky dobrému pohybu v útočném pásmu využít dvojnásobnou přesilovku. Tomeček přesnou přihrávkou našel Postla, který si najížděl mezi kruhy. Ten si s ničím nedělal velkou hlavu a puk zametl do branky – 2:2. I vnásledující přesilové hře si domácí vytvářeli díky rychlému pohybu dobré střelecké pozice, jenžee všechyn jejich pokusy končily na výstroji brankáře Volkeho. Až ve 36. minutě se opět radovali domácí, a znovu po využití přesilové hry. A opět to bylo spolupráci bratří Luků. Mladší Ondřej z rohu přihral na modrou Martinovi, ten si sjel mezi kruhy a jeho tvrdou střelu zastavila až síťka v litoměřické brance – 3:2. Potvrdit vedení Děčína mohl o minutu později Filipovský, který ale svůj únik zakončil jen střelou do Volkeho. A tak brankový účet prostřední dvacetiminutovky uzavřeli hosté, když zkušený veterán Antoš našel skulinu mezi Zikmundovými betony – 3:3.

Velmi výrazně podržel Děčín brankář Zikmund hned na začátku poslední třetiny, když si dokázal poradit s pokusem Kloze, který střílel přes tři hráče. Velmi sporného momentu byli diváci svědky na začátku 47. minuty, kdy se puk odrazil těsně před brankovou čárou od betonu děčínského brankáře ven z branky. Rozhodčí, přestože celou situaci nemohl vzhledem k svému postavení na hřišti vidět, branku uznal a dostal tak hosty do vedení – 3:4. Výbornou práci při vlastním oslabení znamenající vyrovnání předvedl ve 47. minutě Postl, který vystihl rozehrávku litoměřických zadáků, bleskově zrychlil a střelou mezi betony vyrovnal – 4:4. při O prohře Děčína rozhodla druhá polovina třetí třetiny, kdy hráli domácí prakticky neustále přesilovku. Od 51. minuty měli dokonce k dispozici 90 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Ale tu, stejně ani jako další dvě, zužitkovat nedokázali. A tak přišlo na řadu prodloužení. V tom předváděla obě mužstva velmi opatrný hokej s minimem šancí. A protože ani po 65 minutách hry nebylo rozhodnuto, musela o vítězi nedělního utkání rozhodnout trestná střílení. V těch jako jediný uspěl litoměřický Kloz, který svým úspěšným pokusem ve třetí sérii zajistil pro Stadion jeden bod navíc.

Branky a asistence: 19. M. Luka (O. Luka), 26. Postl (Tomeček, Bedan), 26. M. Luka ( O. Luka, Tomeček), 47. Postl – 5. Hlusička (Buďa), 24. Šnajdr (Novák, Kloz), 38. Antoš (Patzenhauer), 47. Buďa (Kloz), rozhodující nájezd Kloz

Sestava HC Děčín: Zikmund – Bedan, Stezka, M. Luka, Mizera, Sádovský, Saska, Marek – Mouka, Gergel, Postl, Filipovský, Štverák, O. Luka, Tomeček, Hauer, Chvátal, Vopálka, Sladký, Lehký.

Saša Vanžura