V říjnu tak vedení klubu bylo v příjmové části skoro mínus půl milionu korun. „Provedli jsme některá úsporná opatření. Ale stále jsme ve ztrátě, to je pro nás nepříjemné,“ zdůraznil manažer HC Děčín Jan Havlíček.

Hádám, že s vámi stále cloumají emoce. Jak se zpětně díváte na zrušení dotačního programu?
I s časovým odstupem to cítíme jako velkou křivdu a nespravedlnost. Jednoznačně na to byly vyčleněny prostředky v rámci státního rozpočtu, takže není problém s financemi, ale ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy to nebylo schopno zadministrovat.

V říjnu minulého roku jste v příjmové části byli v mínusu okolo půl milionu. Jak celá situace vypadá teď?
Tři nebo čtyři měsíce je krátká doba na to, abychom dokázali smazat tak velkou díru v příjmové části. Provedli jsme některá úsporná opatření, ale ve ztrátě jsme stále a je to pro nás velice nepříjemné!

Čím si vysvětlujete, že byl dotační program zrušen?
Přičítám to alibismu a nekompetentnosti lidí na zmíněném ministerstvu! Ve fotbalu došlo k tomu, k čemu došlo. Ale já to vidím jako selhání jednotlivců a doplatila na to široká veřejnost a spousty sportovních klubů.

Jaké nepříjemnosti vám v klubu kvůli tomu vznikly?
Ztrátu způsobenou výpadkem na straně příjmu jsme snížili, ale stále je velice výrazná. Nemáme například pokryté mzdy zaměstnanců za měsíc prosinec. Snažíme se to řešit i ve spolupráci se statutárním městem Děčín a najít řešení.

Jaké výhledy máte pro rok 2018? Počítáte s variantou bez dotace?
Zatím s dotací nepočítáme, dokud nám nebude přidělena. Nyní byl vypsán dotační program pro rok 2018 a podmínky se vrátily do kritérií předchozích let, což je absurdní. V říjnu to nejde a v prosinci to lze. Pro rok 2018 mi přijde nízká alokace peněz v rámci daných programů, čímž se nepotvrzuje trend rostoucí ekonomiky a deklarace podpory sportu.

Máte náznaky od jiných klubů z regionu, které by měly podobné problémy?
Staráme se spíše o sebe a o své problémy, takže jsme to ani nezjišťovali.

Dotace šla hlavně na provoz stadionu. Nedotklo se to samotných hokejových týmů?
Výpadek se vztahuje pouze na samotný provoz. Provoz zimního stadionu nemá se samotnou sportovní činností nic společného. Sportovní činnosti se tento výpadek nedotkne.

Můžete se pokusit získat dotace z jiných programů?
Nemůžeme. Jednotlivé programy jsou účelové. My můžeme žádat pouze na provoz sportovního zařízení, které máme v dlouhodobém nájmu, a na sportovní činnost, dříve program IV a program VIII. Na rok 2018 dochází ke spojení obou programů do jednoho.