Jenže pak domácí Vlci během pět minut třikrát udeřili a nakonec porazili děčínské Medvědy 5:1. „Dvě třetiny jsme hráli velmi slušně, s velkým favoritem jsme dokázali držet krok,“ připomněl trenér Děčína Jaroslav Hašek.

Jeho svěřenci ještě v 45. minutě prohrávali pouze 1:2. „Ve třetí třetině se zápas zlomil v našem oslabení. Nemáme takovou kvalitu abychom zápas proti Jablonci otočili,“ pokrčil Hašek rameny.

„Tři body jsou dobré, kluky jsem pochválil. Děčín tady sehrál velmi dobrý zápas, v první třetině byl pro nás hodně nepříjemný. Čekali jsme těžké utkání, výsledek je pro nás samozřejmě hodně příjemný. Důležité bylo, že kluci hráli disciplinovaně, to nám hrálo do not,“ přiznal trenér Jablonce nad Nisou Petr Vyskočil.

Děčínští hokejisté drží ve skupině Sever čtvrté místo. Třetí Klatovy ale unikají, naopak z pátého místa dotírá pražská Kobra. „Postavení v tabulce naprosto odpovídá kvalitě a šířce našeho kádru,“ zdůraznil Hašek.

Do konce roku sehraje Děčín ještě sedm zápasů, čtyřikrát nastoupí na domácím ledě, kde by chtěl sbírat body. „Já osobně nemám výhled, kolik je potřeba získat bodů do konce roku. Mě bude stačit, když kluci budou pracovat na tréninku tak, jak mají, a budou se snažit vše přenést do zápasu. Zase jsme dostali branku z oslabení a hned tři góly padly z dorážek. To nás dlouhodobě trápí. A samozřejmě sami musíme zlepšit přesilovky,“ dodal Jaroslav Hašek.

Další zápas sehraje Děčín v sobotu 1. prosince, od 18 hodin hostí Nymburk.

Vlci Jablonec n. N. – HC Děčín 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Bříška (Plíhal), 33. Frk (Pilař, Homolka), 45. Abraham (Mrkvička, Bříška), 47. Homolka (Babec), 50. Maďar (Mulač, Pavlů) – 10. Kopta (Drašar). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1.

HC Děčín: Volke (Lavinger) – Hříbal, Málek, Kaltenböck, Loukota, Vaněk, Balcar – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb, Faigl, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule.