„Kluci nehrají pod tlakem. Spíše nejsou tak důslední a precizní jako na začátku,“ zdůraznil trenér HC Děčín Jaroslav Hašek.

Aktuálně držíte čtvrté místo. Jste spokojený?
Částečně ano. Začátek byl opravdu dobrý, teď už to není úplně ono. Nekoukáme ani tak na tabulku, jako na výkony v jednotlivých utkáních. Spokojení jsme s tím, že nemáme nikoho na střídavé starty z Ústí a hrají ti hráči, kteří tu trénují.

Na co jste zatím pyšný a co je podle vás potřeba zlepšit?
Vždy je co zlepšovat. Nám teď momentálně nefunguje tolik obrana a celková organizace hry. Je nám trenérům jasné, že bránit nikoho moc nebaví, ale obrana je základ celé hry. Bez obrany můžeme občas vyhrát, ale ne pravidelně vyhrávat.

V posledním zápase, který jste doma prohráli s Řisuty, jste říkal, že si na sebe hráči ušili bič. Hrají podle vás pod tlakem?
Myslíme si, že hráči pod tlakem rozhodně nejsou. Není důvod. Důvodem je spíš to, že hráči už nejsou tak precizní a důslední v obraně jako na začátku.

Na začátku sezóny jste moc neinkasovali, v poslední době je to ale naopak.
Jak se říká, s jídlem roste chuť. Hráči si mysleli, že to půjde tak nějak samo. Že proto nemusí tolik bránit, ale opak je pravdou. Bez důrazné obrany to zkrátka nejde v žádném kolektivním sportu.

Pokud vezmeme v potaz kanadské bodování, tak se letos hodně daří Zdeňkovi Petrášovi, který vládne celé vaší skupině.
Vážíme si každého hráče, každý je tomu týmu něčím prospěšný. Někdo dobře brání, někdo bojuje vždy že všech sil. No a Zdeněk je prospěšný zase v útoku. Určitě má fazónu, ale bez svých spoluhráčů by nikdy takhle nevynikal.

Na čtvrtém místě máte na pátý Trutnov desetibodový náskok. Hádám, že cílem je zůstat v první čtyřce.
Určitě ano. Ale ještě větším cílem je vyrovnanost výkonů. Hrát pokud možno stále stejně dobře a nemít takové výkyvy. Třeba v Mostě jsme odehráli opravdu výborné utkání. Za tři dny jsme sice porazili Jablonec, ale výkon nebyl dobrý.

V sobotu vás čeká zápas na ledě prvního a suverénního Vrchlabí. Je něco, čím ho můžete zaskočit?
Nemáme se prakticky čím překvapit. Zkusíme se více zaměřit na svou vlastní hru a zlepšovat se v ní, ať už hrajeme s kýmkoliv. Samozřejmě to bude velmi obtížné utkání. Mají kvalitu na všech postech.

Jste kompletní?
Menší zdravotní problémy má Patrik Balcar, který v sobotu nebude hrát. Hrát nebude ani kapitán Oliverius. Ostatní jsou v pořádku.